Trwa ładowanie...

PGE wybrała Rafako, Polimex i Mostostal Warszawa na wykonawcę bloków w Opolu (opis)

17.11. Warszawa (PAP) - PGE Elektrownia Opole uznała ofertę konsorcjum Rafako SA, Polimex-Mostostal SA i Mostostal Warszawa SA za najkorzystniejszą w przetargu na wybór generalnego...

PGE wybrała Rafako, Polimex i Mostostal Warszawa na wykonawcę bloków w Opolu (opis)Źródło: Jupiterimages
dthlgiw
dthlgiw

17.11. Warszawa (PAP) - PGE Elektrownia Opole uznała ofertę konsorcjum Rafako SA, Polimex-Mostostal SA i Mostostal Warszawa SA za najkorzystniejszą w przetargu na wybór generalnego wykonawcy dwóch bloków o mocy 900 MW każdy na parametry nadkrytyczne, opalanych węglem kamiennym - podała PGE w komunikacie prasowym.

"Po analizie i ocenie ofert ostatecznych, złożonych w dniu 1 sierpnia 2011 roku za najkorzystniejszą uznano ofertę konsorcjum Rafako SA, Polimex-Mostostal SA i Mostostal Warszawa SA. Z przyczyn formalnych postanowiono odrzucić ofertę konsorcjum Alstom Power sp. z o.o. Polska i Alstom Power Systems GmbH" - napisano w komunikacie.

PGE podawała wcześniej, że wartość ofert to 9,3-9,4 mld zł netto. Konsorcjum, w skład którego wchodzą Rafako, Polimex-Mostostal i Mostostal Warszawa zaproponowało cenę 11.558.310.000 zł brutto.

PGE podała, że po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego, przedmiot umowy realizowany będzie w formule EPC (engineering, procurement, construction - projektowanie, dostawa, budowa, rozruch, przekazanie do eksploatacji, serwis w okresie gwarancyjnym).

dthlgiw

PGE Elektrownia Opole wymaga, aby zamówienie zostało wykonane w terminie 54 miesięcy od daty wystawienia Polecenia Rozpoczęcia Prac w odniesieniu do Bloku 5 oraz w terminie 62 miesięcy od dnia wystawienia Polecenia Rozpoczęcia Prac w odniesieniu do Bloku 6.

Nowe bloki spełniać będą wszystkie krajowe i unijne normy z zakresu ochrony środowiska i umożliwią eksploatację optymalizującą zalety ekologiczne i ekonomiczne.

PGE podała, że bloki 5 i 6 o mocy 900 MW każdy na parametry nadkrytyczne będą opalane węglem kamiennym. Ich sprawność netto ma wynieść min. 45,5 proc., a emisja CO2 ok. 745 kg/MWh. Średnio przez pierwsze 10 lat zakładany stopień wykorzystania mocy ma wynieść ok. 80 proc., a zakładana produkcja energii elektrycznej netto ok. 11,1 TWh rocznie.

Planowany termin oddania do eksploatacji bloku 5 jest IV kwartał 2016 r., a bloku 6 w 2017 r. (PAP)

pel/ ana/

dthlgiw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dthlgiw