Trwa ładowanie...

PGNiG chce rozmawiać o nowej emisji akcji

PGNiG, dostawca gazu, który potrzebuje miliardów złotych na inwestycje, najchętniej pozyskałby pieniądze z emisji akcji. Ale Skarb Państwa, główny akcjonariusz koncernu, raczej nie zgodzi się na podwyższenie kapitału - przewiduje "Parkiet".
Share
PGNiG chce rozmawiać o nowej emisji akcji
Źródło: Jupiterimages
d4le3rq

PGNiG, dostawca gazu, który potrzebuje miliardów złotych na inwestycje, najchętniej pozyskałby pieniądze z emisji akcji.

Ale Skarb Państwa, główny akcjonariusz koncernu, raczej nie zgodzi się na podwyższenie kapitału - przewiduje "Parkiet".

_ Z biznesowego punktu widzenia znacznie prostszym, tańszym i sensowniejszym sposobem pozyskania funduszy przez spółkę giełdową byłaby emisja akcji _ - mówi gazecie Michał Szubski, prezes PGNiG.

d4le3rq

Od razu jednak dodaje, że zarząd nie podjął żadnej decyzji w tej kwestii i podkreśla, iż zdaje sobie sprawę, że plan emisji akcji przez koncern może być kontrowersyjny. _ Ale na tematy trudne warto rozmawiać _ - dodaje.

Na takie rozmowy najwyraźniej nie ma ochoty Skarb Państwa. Analitycy też są zdania, że dla akcjonariuszy PGNiG decyzja o nowej emisji akcji byłaby niekorzystna.

Uważają, iż koncern ma wciąż spore możliwości pozyskiwania kapitału drogą kredytową - czytamy w publikacji gazety giełdy "Parkiet".

d4le3rq

Podziel się opinią

Share
d4le3rq
d4le3rq