Trwa ładowanie...
d4m0xcc

PGNiG chce wyemitować obligacje o wartości 2,5 mld PLN, na 5 lat, z marżą 125 pb (opis)

13.06. Warszawa (PAP) - PGNiG chce wyemitować obligacje o wartości 2,5 mld PLN, na 5 lat, o rentowności na poziomie Wibor 6-miesięczny plus 1,25 proc.- powiedział PAP Sławomir...
Share
d4m0xcc

13.06. Warszawa (PAP) - PGNiG chce wyemitować obligacje o wartości 2,5 mld PLN, na 5 lat, o rentowności na poziomie Wibor 6-miesięczny plus 1,25 proc.- powiedział PAP Sławomir Hinc, wiceprezes PGNiG.

"Zdecydowaliśmy o emisji obligacji o wartości 2,5 mld zł na atrakcyjnych warunkach, Wibor 6-miesięczny plus 125 bps. Są to obligacje pięcioletnie, wyemitowane w ramach programu obligacji krajowych o łącznej wartości 4,5 mld zł" - powiedział PAP Sławomir Hinc, wiceprezes spółki.

Poinformował, że wśród instytucji, które objęły obligacje są fundusze emerytalne, towarzystwa inwestycyjne i ubezpieczyciele. Dodał, że pojawiły się wśród nich także banki.

d4m0xcc

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że ostateczna decyzja odnośnie emisji zapadnie w piątek, a rozliczenie nastąpi 19 czerwca.

"Obligacje będą emitowane w celu uzyskania środków na zaspokojenie bieżących potrzeb finansowych związanych z realizacją strategii GK PGNiG. Środki zostaną przeznaczone na poszukiwania ropy i gazu ze złóż konwencjonalnych oraz na poszukiwania gazu z łupków, a także na budowę oraz rozbudowę kopalń, podziemnych magazynów gazu, sieci dystrybucyjnej, w tym nowych przyłączy oraz na projekty energetyczne" - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Dodano, że obligacje mogą zostać wprowadzone do alternatywnego systemu obrotu obligacji Catalyst.

Hinc informował wcześniej w rozmowie z PAP, że PGNiG planuje emisję obligacji o wartości 1-2 mld zł i w jej wyniku spółka chce zdywersyfikować instytucje u których zaciąga dług, i poszerzyć ten krąg o inwestorów pozabankowych. Powiedział wówczas także, że emisja wyczerpie potrzeby grupy jeśli chodzi o emisję papierów w tym roku.

d4m0xcc

Wyemitowana transza pochodzi z ogłoszonego w maju programu emisji obligacji krajowych z terminem zapadalności do 10 lat, do kwoty 4,5 mld zł. Został on podpisany z ING Bankiem Śląskim i Bankiem Pekao.

Program emisji obligacji krajowych jest niezależny od dotychczasowego, zakładającego emisję obligacji o wartości 7 mld zł, podpisanego z dziewięcioma bankami oraz od programu emisji euroobligacji o wartości do 1,2 mld euro. (PAP)

morb/ mak/ jow/ ana/

d4m0xcc

Podziel się opinią

Share
d4m0xcc
d4m0xcc