Trwa ładowanie...
d1nfmb3

PGNiG: możliwa obniżka taryf gazowych dla odbiorców detalicznych

Prezes GK PGNiG Mariusz Zawisza nie wykluczył w piątek, że spółka wystąpi do Urzędu Regulacji Energetyki (URE) o weryfikację taryf dla indywidualnych odbiorców gazu.

Share
d1nfmb3

"Nie wykluczam, że w jakimś momencie, gdy dojdziemy do wniosku, że ceny ropy i kurs dolara gwarantują nam utrzymanie marż, wystąpimy z wnioskiem do URE o weryfikację taryf" - powiedział Zawisza.

Dziennikarze pytali go czy spółka ma zamiar wystąpić do URE o obniżkę taryf dla odbiorców indywidualnych, tak jak postąpiła w przypadku dużych klientów, którym w marcu br. taryfy te obniżono.

"Staramy się prowadzić politykę +prokliencką+, czyli dzielić się z naszymi klientami naszym dobrostanem. W części dużych klientów, taryfy z natury rzeczy na całym świecie się różnią" - powiedział.

d1nfmb3

W br. marcu PGNiG obniżył taryfy gazu dla odbiorców hurtowych, czyli takich, którzy kupują gaz do dalszej odsprzedaży oraz największych odbiorców końcowych, którzy rocznie zużywają powyżej 25 mln m sześc. tego paliwa. Obniżki wyniosły średnio 7,1 proc. za gaz wysokometanowy oraz 3,2 proc. za gaz zaazotowany. Taryfa dla klientów hurtowych obowiązuje do lipca br. taryfa dla klientów indywidualnych do końca roku.

d1nfmb3

Podziel się opinią

Share
d1nfmb3
d1nfmb3