Trwa ładowanie...
d27twaq
08-03-2017 13:45

PGNiG OD ma umowę na dostawę CNG dla MPK Tarnów

Warszawa, 08.03.2017 (ISBnews) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Obrót Detaliczny (PGNiG OD) - spółka zależna PGNiG - podpisało bezterminową umowę na dostawę sprężonego gazu ziemnego (CNG) dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Tarnowie (MPK Tarnów), podała spółka.

d27twaq
d27twaq

"W pierwszym etapie realizacji umowy (do końca 2018 r.) roczny wolumen dostaw sprężonego gazu ziemnego (CNG) może wzrosnąć z 0,23 mln m3 gazu do 0,6 mln m3. W drugim etapie (do 2020 r.) przewiduje się wzrost wolumenu dostaw do blisko 1 mln m3 rocznie" - czytamy w komunikacie.
Dzięki realizacji pierwszego etapu umowy MPK Tarnów może powiększyć flotę do 21 autobusów zasilanych gazem CNG z obecnych 11 pojazdów. Realizacja drugiego etapu umowy pozwoli na rozwój floty ekologicznych autobusów do ok. 35-40 pojazdów.

"PGNiG to firma z największym doświadczeniem w sprzedaży gazu CNG w Polsce. Mamy przejrzystą i konkurencyjną ofertę, którą dostosowujemy indywidualnie dla każdego naszego klienta. Cieszy nas, że w komunikacji miejskiej w Tarnowie wzrośnie udział ekologicznego paliwa, jakim jest CNG. To dobry biznes nie tylko dla obu stron, ale także wartość dodana w postaci poprawy jakości powietrza w mieście" - powiedział prezes PGNiG OD Henryk Mucha, cytowany w komunikacie.

"Dla nas ważna jest zarówno stabilność dostaw, jak i wynegocjowane umowy opartej na konkurencyjnej cenie w stosunku do innych paliw. Oba te kryteria gwarantuje kontrakt z PGNiG. Zamierzamy konsekwentnie rozbudowywać flotę autobusów zasilanych gazem CNG. To się opłaca i ogranicza w znacznym stopniu emisję szkodliwych substancji do atmosfery" - dodał prezes MPK Tarnów Jerzy Wiatr.

PGNiG OD prowadzi obecnie rozmowy z innymi przedsiębiorstwami sektora komunikacji miejskiej i firmami komunalnymi, m.in. w Tychach, Rzeszowie, Gdyni i Radomiu, podano także.

d27twaq

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

d27twaq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27twaq