Trwa ładowanie...
dsd76s9
07-07-2016 10:41

PGNiG Termika ma zgodę UOKiK na przejęcie spółki 'Jastrzębie' (SEJ)

Warszawa, 07.07.2016 (ISBnews) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie przez PGNiG Termika kontroli nad Spółką Energetyczną "Jastrzębie", podał Urząd.

Share
dsd76s9

"Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego wszczętego na wniosek PGNiG Termika S.A. z siedzibą w Warszawie wydaje zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na przejęciu przez PGNiG Termika S.A. z siedzibą w Warszawie kontroli nad Spółką Energetyczną 'Jastrzębie' S.A. z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju" - czytamy w decyzji UOKiK.

PGNiG Termika złożyła wniosek do UOKiK 25 maja br.

Działalność SEJ-Serwis oparta jest na wspieraniu SEJ oraz podmiotów zależnych Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. w kilku obszarach działalności pomocniczych, takich jak utrzymanie czystości, zabezpieczanie ruchu pracowników kopalni na terenie łaźni, czy realizacja usług elektrycznych i gospodarczych.

Podmiotem dominującym grupy kapitałowej, do której należy PGNiG Termika jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Obszar działalności Grupy PGNiG obejmuje poszukiwanie złóż, wydobycie gazu ziemnego i ropy naftowej, import, magazynowanie oraz obrót i dystrybucję paliw gazowych. Grupa ta jest głównym importerem paliwa gazowego z Rosji, Niemiec, Szwajcarii i głównym producentem gazu ziemnego ze złóż krajowych. Przedmiotem działalności Zgłaszającego jest wytwarzanie ciepła i energii elektrycznej.

(ISBnews)

dsd76s9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsd76s9
dsd76s9