Trwa ładowanie...
d2mceq7

PHN na dniach może podpisać umowę z partnerem na realizację PHN Tower (opis)

03.09. Warszawa (PAP) - PHN jest na zaawansowanym etapie, jeśli chodzi o wybór partnera do realizacji projektu PHN Tower przy ul. Świętokrzyskiej w Warszawie. Umowę może podpisać...

d2mceq7
d2mceq7

03.09. Warszawa (PAP) - PHN jest na zaawansowanym etapie, jeśli chodzi o wybór partnera do realizacji projektu PHN Tower przy ul. Świętokrzyskiej w Warszawie. Umowę może podpisać na dniach - poinformował Paweł Laskowski-Fabisiewicz, wiceprezes spółki. PHN poinformował, że rozpoczął się proces zmiany struktury grupy.

"Jeśli chodzi o wybór partnerów do projektów joint venture, to w przypadku PHN Tower jesteśmy bardzo mocno zaawansowani, tuż przed podpisaniem umowy. Powinna być ona zawarta na dniach" - powiedział Laskowski-Fabisiewicz.

Wiceprezes podał, że wszystkie podmioty zainteresowane wzięciem udziału we wspólnym przedsięwzięciu pochodziły z rynku deweloperskiego.

"Mogę powiedzieć, że dzisiaj wpłynęła do spółki decyzja o warunkach zabudowy dla PHN Tower" - dodał.

d2mceq7

Poinformował, że spółka rozpoczęła także postępowanie, jeśli chodzi o wybór partnera dla projektu Dalmor (Port Rybacki) oraz kontynuuje działania zmierzające do pozyskania partnerów dla projektów Parzniew i Lućmierz.

"Ponadto, prowadzimy prace nakierowane na uzbrojenie terenu na warszawskim Lewandowie" - dodał.

Wiceprezes PHN poinformował, że spółka wkrótce odda do użytkowania dwa projekty w Warszawie - Foksal i Rakowiecka.

"Fizycznie realizujemy obecnie projekty Foksal i Rakowiecka. Oba są w fazie końcowej i wkrótce zostaną oddane do użytkowania (...) Jeśli chodzi o Foksal to mówimy o oddaniu do użytkowania w styczniu. Jeśli chodzi o Rakowiecką, to mamy nieduży poślizg 1-2 miesiące, co leżało po stronie generalnego wykonawcy. Jednak liczymy na sprawne zakończenie tego projektu" - skomentował.

d2mceq7

PHN może wkrótce rozpocząć realizację projektu przy ul. Domaniewskiej w Warszawie.

"Dla projektu Domaniewska 37c wykonaliśmy projekt budowlany i wystąpiliśmy o pozwolenie na budowę. Na dniach spodziewamy się je uzyskać. Operacyjnie jesteśmy przygotowani, żeby wbić łopatę we wrześniu. Jesteśmy w trakcie wyboru wykonawców części prac" - dodał Laskowski-Fabisiewicz.

PHN rozpoczął proces zmiany struktury grupy. W sierpniu miał miejsce aport przedsiębiorstwa Intraco do PHN SKA. W konsekwencji grupa w III kwartale 2013 r. rozwiąże rezerwę z tytułu podatku odroczonego w kwocie 19,6 mln zł.

Grupa przygotowuje się także do wniesienia kolejnych nieruchomości do PHN SKA, tym razem przez WHN oraz Budexpo. Jest ono planowane na wrzesień i również może skutkować w III kwartale 2013 r. rozwiązaniem rezerwy z tytułu podatku odroczonego

d2mceq7

"To około 10 nieruchomości o potencjale deweloperskim i kilkadziesiąt przeznaczonych do zbycia" - podał Włodzimierz Stasiak, wiceprezes spółki ds. finansowych.

Przedstawiciele spółki nie chcieli zdradzić, jaka byłaby wówczas wartość rozwiązanej rezerwy. Powiedzieli jedynie, że jest ona "dość znacząca".

"Łączny, dość znaczny efekt finansowy tych działań przełoży się na wynik netto i jeśli nie byłoby dużych odpisów w II połowie roku, to jest duża szansa na zaraportowanie dobrych wyników netto, co także wpłynie na naszą zdolność dywidendową" - dodał Stasiak.

Stasiak poinformował, że w najbliższym czasie spółka zamierza przyspieszyć proces dezinwestycji. PHN zakłada sprzedaż w ciągu 6-7 lat ponad 90 aktywów niezwiązanych z działalnością podstawową o łącznej wartości 0,7 mld zł (w tym połowę w ciągu 3-4 lat). (PAP)

jow/ mj/ ana/

d2mceq7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mceq7