Trwa ładowanie...
dvcc3cc
dvcc3cc

PHN prowadzi zaawansowane rozmowy ws. nabycia kilku nieruchomości

Warszawa, 17.11.2014 (ISBnews) - Zgodnie z niedawno ogłoszoną strategią, Polski Holding Nieruchomości (PHN) pracuje intensywnie nad nabyciami nieruchomości. Prowadzi obecnie kilka "dość mocno zaawansowanych" rozmów w sprawie nabycia obiektów biurowych, a pierwszych finalizacji transakcji spodziewa się na przełomie I i II kwartału przyszłego roku, poinformował agencję ISBnews członek zarządu ds. finansowych Włodzimierz Stasiak.
Share
dvcc3cc

"Interesują nas obiekty dobrze wynajęte, najlepiej z minimalnym wskaźnikiem pustostanów, z dobrym tenant-mixem. Jeśli chodzi o skalę, to chcemy celować w nieruchomości w naszej ocenie najpłynniejszego segmentu rynku - od ok. 10 do 20 tys. m2 GLA. Otwieramy się też na rynki poza Warszawą, ale mówimy tu o bezpiecznych rynkach większych miast" - powiedział Stasiak w rozmowie z ISBnews.

Podkreślił, że spółka w przypadku pojawienia się interesujących przedmiotów akwizycji będzie się starała szybko procedować tego rodzaju nabycie, ale nie działa pod żadną presją.

"Prowadzimy kilka dość mocno zaawansowanych rozmów w odniesieniu do takich obiektów. Patrząc realistycznie ich finalizacji można się spodziewać na przełomie I i II kwartału przyszłego roku. Wśród pierwszych nabyć mogą być zarówno obiekty w Warszawie, jak i w którymś z miast regionalnych" - kontynuował Stasiak.

dvcc3cc

Opublikowana we wrześniu strategia "Budujemy Wartość" PHN zakłada m.in. zwiększenie do 2023 r. wartości aktywów netto spółki o blisko 75%, z czego ponad połowa mogłaby być wypłacona w formie dywidendy. W ramach strategii, PHN chce przeznaczyć ponad 1 mld zł na zakup nowoczesnych powierzchni biurowych. Do końca 2015 r. ma zostać zakończony proces restrukturyzacji, a do 2023 r. - przebudowa portfela inwestycyjnego.

Polski Holding Nieruchomości jest spółką holdingową. Do spółek grupy należą m.in. Warszawski Holding Nieruchomości, Intraco, Budexpo, Dalmor, Agroman i Wrocławskie Centrum Prasowe. PHN zadebiutował na warszawskiej giełdzie w lutym 2013 r.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)

dvcc3cc

Podziel się opinią

Share
dvcc3cc
dvcc3cc