Trwa ładowanie...
di55j20

Pierwszy sezon "Belfra" to sukces Canal+. Trwa walka z piratami

Platforma nc+ wykryła 200 tys. naruszeń praw autorskich pierwszego sezonu "Belfra". Za taki wynik w dużej mierze odpowiada strona Chomikuj.pl, na której znaleziono 70 tys. plików - jak czytamy na "Wirtualnemedia.pl"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejny sezon serialu "Belfer" będzie można obejrzeć 22 października o godzinie 21:30.
Kolejny sezon serialu "Belfer" będzie można obejrzeć 22 października o godzinie 21:30. (Materiały prasowe)
di55j20

Premierowe serialu odcinki oglądało średnio 267 tys. widzów, a powtórki - 78 tys. osób. Największą widownię zgromadził finałowy odcinek produkcji - 460 tys. widzów: 407 tys. w Canal+ oraz 53 tys. w Canal+ 1 - podają Wirtualnemedia.pl. Po ogromnym sukcesie "Belfer" pojawiły się jego priackie wersje. Korzystali z nich ci, którzy nie mają stałego dostępu do platfomy nc+.

Dlatego Nc+ powołało specjalną komórkę zajmująca się naruszeniami praw autorskich.

- Przywiązujemy bardzo dużą wagę do tego, by zabezpieczać przed kradzieżą w internecie „Belfra”. Mamy bardzo duży, wewnętrzny dział, zajmujący się walką z piractwem - mówi w rozmowie z "Wirtualnemedia.pl" Paulina Smaszcz-Kurzajewska, dyrektor ds. komunikacji platformy nc+.

di55j20

"Gra o tron". Tak zmienili się aktorzy serialu

"Gra o tron". Tak zmienili się aktorzy serialu

Platforma nc+ nie zaprzestaje działań i cały czas aktywnie monitoruje internet. Pod szczególną kontolą są: kina online (VOD), serwery plików, serwisy wideo, fora, portale społecznościowe. Sprawdzane są zgłoszenia do serwisów rozpowszechniających nielegalnie nadania „Belfra” i ewentualnie pośredników związanych ze stroną (np. hosting, DNS, płatności online) i weryfikowane są efekty zgłoszeń. Usuwane są adresy internetowe, prowadzące do nielegalnych nadań odcinków „Belfra”, z wyszukiwarki Google. Z tych wszystkich powdów nc+ współpracuje z organami ścigania i stara się działać edukacyjnie.

di55j20

- Współpracujemy ze stowarzyszeniem „Sygnał”, które pomaga nam uświadamiać użytkowników, z czym wiążę się piractwo w sieci. Przy pierwszym sezonie „Belfra” szybko udawało nam się rozwiązywać problem kradzieży serialu. Natychmiast po wykryciu pirackiego linka, wysyłamy zgłoszenie, współpracujemy z policją i organizacją APP, dzięki czemu szybko wygrywamy - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Paulina Smaszcz-Kurzajewska.

Niestety widzowie chętni do oglądania pirackich wersji filmu są bardzo sprytni i mimo licznych działań nc+, blokujących nielegalne kopie „Belfra”, znajdują coraz to nowe metody przechytrzenia nadawcy.
Najczęsniej zmieniany jest tytuł serialu na obcojęzyczny.

Kolejny sezon serialu "Belfer" będzie można obejrzeć 22 października o godzinie 21:30.

di55j20

Podziel się opinią

Share
di55j20
di55j20