Trwa ładowanie...

Pierwszy wegeburger w McDonald's już w listopadzie? Na to wygląda

Wiadomo już, że w tym roku sezonowo do sieci fastfoodowej McDonald's trafi wegetariańska wersja Kanapki Drwala. Chodzą słuchy, że do sprzedaży wejdą 20 listopada 2019 roku.

Share
Pierwszy wegeburger w McDonald's już w listopadzie? Na to wygląda
Źródło: Facebook.com, Fot: Facebook
d2tucug

Polacy coraz chętniej wybierają opcje wegetariańskie. Menu poszerzają nie tylko pojedyncze restauracje, ale też sieci - wegańskie hot-dogi znajdziemy w Ikei, na stacjach Orlenu i Lotosu, a wkrótce także w Żabce, o czym pisaliśmy tutaj.

Jedne z największych sieci typu fastfood - KFC i Burger King, także zaczęły sprzedawać dania w wydaniu wegetariańskim. Tylko polski McDonald pozostawał nieugięty. Prawdopodobnie aż do listopada 2019 r.!

d2tucug

Było już wiadomo, że w tym roku McDonald's wprowadzi czasowo wegetariańską wersję Kanapki Drwala, pozostawało pytanie - kiedy? I czym zostanie zastąpione mięso? Czy podobnie tak jak w przypadku konkurencji - dodatkową porcją sera?

Zobacz też: Ten burger nie ma mięsa. "Ser skrzypi na zębach"

Facebook.com
Źródło: Facebook.com, Fot: Facebook

Ze zdjęcia, które robi furorę wśród wegańskich i wegetariański grup w mediach społecznościowych wynika, że w nowej kanapce zamiast mięsa będzie kotlet warzywny. Do tego będzie panierowany ser oraz bułka serowa (czyli nie będzie to produkt dla wegan).

Facebook.com
Źródło: Facebook.com, Fot: Facebook

Wszystko stało się jasne. Członkowie wegetariańskich grup na Facebooku już wymieniają między sobą screeny prawdopodobnie z wewnętrznej korespondencji sieci. Wynika z nich, że burger do sprzedaży trafi już 20 listopada!

d2tucug

Może, gdy sprzedaż okaże się zadowalająca, polski oddział McDonald's postanowi wprowadzić na stałe do swojej oferty kanapkę wegetariańską?

Przypomnijmy, że na świecie nie jest to jakaś "egzotyka". Taką ofertę znajdziemy od paru lat u naszych niemieckich sąsiadów. Wegeburgery są także oferowane przez McDonaldy w Irlandii, Szwecji czy Finlandii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tucug

Podziel się opinią

Share
d2tucug
d2tucug