Trwa ładowanie...

PIT-11. Wraz z końcem stycznia mija ważny termin

Już raptem parę dni zostało pracodawcom na przesłanie właściwym urzędom skarbowych druk PIT-11 swoich pracowników. Urzędnicy nie ułatwiają sprawy, modyfikując druk deklaracji.

PIT-11. Wraz z końcem stycznia mija ważny terminŹródło: Fotolia
d4jz5t5
d4jz5t5

PIT-11. Wraz z końcem stycznia mija ważny termin

Wraz z końcem stycznia kończy się czas na dostarczenie w formie elektronicznej PIT-11 do urzędu skarbowego. Niektórzy przedsiębiorcy pozostawiają dopełnienie tego obowiązku przekazania informacji o dochodach pracownikom na ostatni moment. Jednak ze względu na mnogość zmian w przepisach warto zastanowić się nad wcześniejszym wypełnieniem wniosku.

Oglądaj: PIT 2020. Co z osobami poniżej 26. roku życia?

Deklaracja podatkowa z każdym rokiem staje się coraz bardziej przejrzysta i "łatwa w obsłudze". Już od ubiegłego roku grupa niemal 20 milionów podatników nie musi w tym celu robić praktycznie nic. Wystarczy sprawdzić poprawność deklaracji, którą za nich sporządzi urząd skarbowy. Wszystko za sprawą usługi Twój e-pit.

d4jz5t5

PIT-11. Wraz z końcem stycznia mija ważny termin

Obowiązek wypełnienia PIT-11 na pracodawców nie pozostaje bez odpowiedniej motywacji. Istnieje bowiem zagrożenie karą grzywny. Za uchybienia w składaniu deklaracji grożą tym samym wysokie kary, które wynikają z kodeksu karnego skarbowego.

Przypomnijmy jednocześnie, że w rozliczeniu za rok 2019 obowiązują nowe wzory formularzy. W przypadku PIT-11 jego najnowsza wersja (wersja 25) pozwala uwzględnić płatnikom zwolnienie z PIT dla pracowników i zleceniobiorców do 26. roku życia. Resort finansów poinformował, że do końca stycznia 2020 r. elektronicznie będzie można przesyłać PIT-11 tylko w wersji 25.

d4jz5t5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jz5t5