Trwa ładowanie...
d6nqkgp

PKM Duda planuje restrukturyzację zadłużenia

10.05. Warszawa (PAP) - PKM Duda planuje restrukturyzację zadłużenia, które obecnie nie pozwala spółce na rozwój - poinformował prezes spółki Dariusz Formela. Dodał, że decyzja w...

d6nqkgp
d6nqkgp

10.05. Warszawa (PAP) - PKM Duda planuje restrukturyzację zadłużenia, które obecnie nie pozwala spółce na rozwój - poinformował prezes spółki Dariusz Formela. Dodał, że decyzja w sprawie wyboru metody zostanie podjęta w II kwartale.

"Struktura zadłużenia, którą obecnie posiadamy, nie pozwala nam się rozwijać, dlatego rozważamy wszystkie dostępne źródła finansowania" - powiedział na konferencji Formela.

"Będziemy do tego podchodzić oportunistycznie. W grę wchodzą cztery opcje: rolowanie długu w ramach banków, z którymi obecnie współpracujemy, rozmowy z nowymi bankami spoza konsorcjum, program emisji obligacji, który analizujemy lub emisja akcji, której również nie wykluczamy, ponieważ widzimy zainteresowanie rynku" - dodał.

Formela poinformował, że spółka w ciągu II kwartału wypracuje ostateczną decyzję.

Na koniec I kwartału zadłużenie ogólne spółki wyniosło ok. 414 mln zł, zadłużenie netto 210,6 mln zł, a wskaźnik zadłużenia netto do EBITDA był na poziomie 13,12x. (PAP)

jow/ mj/ asa/

d6nqkgp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6nqkgp