Trwa ładowanie...
d2u8rbn
giełda
27-04-2017 12:18

PKN Orlen złoży wkrótce prospekt dot. II programu obligacji detalicznych do KNF

Warszawa, 27.04.2017 (ISBnews) - Po uzyskaniu zgody rady nadzorczej, PKN Orlen wkrótce złoż do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) prospekt emisyjny II programu emisji obligacji detalicznych o wartości 1 mld zł, poinformował wiceprezes ds. finansowych Sławomir Jędrzejczyk.

d2u8rbn

"Prospekt dotyczący kolejnego programu emisji detalicznych zostanie wkrótce złożony do KNF. Spodziewamy się że transze w kolejnym programie będą miały wartość od 100 do 200 mln zł" - powiedział Jędrzejczyk podczas spotkania na temat wyników.

Spółka zakłada, że obligacje będą raczej emitowane ze zmiennym kuponem odsetkowym.

"W środowisku rosnących stóp procentowych, propozycja stałych odsetek raczej nie spotka się z przychylną odpowiedzią rynku" - podkreślił Jędrzejczyk.

Wczoraj spółka podała, że jej rada nadzorcza wyraziła zgodę na emisję obligacji w ramach drugiego programu emisji obligacji detalicznych do łącznej kwoty 1 mld zł w okresie 12 miesięcy. PKN Orlen planuje wprowadzenie obligacji do obrotu na rynku Catalyst.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 79,55 mld zł w 2016 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)

d2u8rbn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u8rbn