Trwa ładowanie...
d45ymvl

PKO BP nie planuje emisji euroobligacji do końca bieżacego roku

Sopot, 24.06.2014 (ISBnews) ? PKO Bank Polski nie planuje obecnie emisji euroobligacji, ale na początku 2015 roku może zdecydować się na emisję 5?letnich papierów o wartości co najmniej 500 mln euro, poinformował wiceprezes Jakub Papierski.
Share
d45ymvl

?Na tę chwilę nie planujemy emisji euroobligacji w najbliższych miesiącach, bo nie mamy konkretnych potrzeb, ale na początku przyszłego roku kończą się zapadalności 5-letnich instrumentów i jeśli warunki rynkowe będą korzystne to zrealizujemy taką emisję. Myślimy o tenorze pięcioletnim"- powiedział Papierski dziennikarzom w kuluarach Europejskiego Kongresu Ekonomicznego.

?Nie chcemy, żeby było to mniej niż 500 mln euro, ale to będzie prawdopodobnie mieszanka euro i franków szwajcarskich"- dodał.

W połowie stycznia tego roku PKO BP uplasował 5-letnie euroobligacje o wartości 500 mln euro przy popycie 4-krotnie przewyższającym wartość tej transakcji. Ostateczna wycena wyniosła 115 pbs ponad MidSwap. Kupon wyniósł 2,324%. Agencja Moody's Investors Service nadała rating A2 z perspektywą negatywną dla tych obligacji.

(ISBnews)

d45ymvl

Podziel się opinią

Share
d45ymvl
d45ymvl