Trwa ładowanie...
djmd3v3
14-06-2016 09:16

PKP Cargo ma kontrakt na przewóz 1,25 mln ton węgla dla Enei za blisko 37 mln zł

Warszawa, 14.06.2016 (ISBnews) - PKP Cargo podpisało z Eneą umowę na transport 1,25 mln ton węgla ze śląskich kopalń do Elektrowni Kozienice w ciągu 12 miesięcy, podała spółka. Wartość kontraktu to blisko 37 mln zł.

Share
djmd3v3

"Wygrana w toczącym się postępowaniu przetargowym to dla nas podwójna satysfakcja. Po pierwsze jest to kolejna umowa PKP Cargo z Eneą na przewozy węgla w ostatnich dwóch miesiącach. Po drugie oferta PKP Cargo została wybrana w postępowaniu przetargowym prowadzonym w formule aukcji elektronicznej, najbardziej konkurencyjnej formie przetargu" - skomentował członek zarządu PKP Cargo Grzegorz Fingas, cytowany w komunikacie.

Przewozy będą realizowane w zwartych składach o masie przesyłki min. 2,3 tys. ton netto w standardowych wagonach towarowych, tzw. węglarkach.

W połowie maja PKP Cargp podpisało z Eneą umowę na transport ponad 5 mln ton węgla kamiennego do elektrowni w Kozienicach z kopalni LW Bogdanka. Umowa obowiązuje przez 15 miesięcy, jej wartość to 54 mln zł.

PKP Cargo zadebiutowało w październiku 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (47,8% udziału w rynku według masy i 55,9% według pracy przewozowej w 2015 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

(ISBnews)

djmd3v3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djmd3v3
djmd3v3