PKP Cargo przygląda się prywatyzacji u południowych sąsiadów - Karnowski, PKP

20.02. Warszawa (PAP) - PKP Cargo przygląda się procesom prywatyzacyjnym ze szczególnym uwzględnieniem południowych sąsiadów Polski - poinformował prezes zarządu PKP Jakub...

20.02.2013 | aktual.: 20.02.2013 14:38

20.02. Warszawa (PAP) - PKP Cargo przygląda się procesom prywatyzacyjnym ze szczególnym uwzględnieniem południowych sąsiadów Polski - poinformował prezes zarządu PKP Jakub Karnowski. Dodał, że liczy, iż do końca czerwca zakończy się prywatyzacja PLK oraz ruszy sprzedaż TK Telekom.

"PKP Cargo patrzy na tematy prywatyzacyjne, szczególnie na południu" - powiedział dziennikarzom Karnowski, zapytany o możliwość wzięcia przez PKP Cargo udziału w procesie prywatyzacyjnym swojego słowackiego odpowiednika ZSSK Cargo.

Karnowski poinformował, że nie ma obecnie żadnej decyzji co do trybu, w jakim zostanie przeprowadzona prywatyzacja PKP Energetyka.

"PKP Energetyka jest w naszych planach prywatyzacyjnych relatywnie daleko, z powodu zaangażowania w kontrakty z PNI, które zbankrutowało. Myślę, że w tej kwestii coś się może zacząć dziać pod koniec roku, sama prywatyzacja to nie jest perspektywa tego roku" - powiedział.

"Proces prywatyzacji Polskich Kolei Linowych przebiega zgodnie z harmonogramem. Mamy obecnie 6 podmiotów, te podmioty mają teraz miesiąc na due diligence, potem będziemy kontynuować rozmowy. Mam nadzieję, że wszystko zakończy się do końca czerwca" - dodał.

Prezes PKP poinformował, że w ciągu kilku miesięcy spółka wróci do prywatyzacji TK Telekom.

"Myślę, że jeszcze w tym półroczu to się dokona" - powiedział.

"Sporządzony plan wpływów z prywatyzacji wynika z obowiązków wobec Ministerstwa Finansów i zawarta tam kwota, jaką PKP planuje uzyskać ze sprzedaży TK Telekom (ok. 450 mln zł - PAP) nie jest oficjalną wyceną tej spółki. Mogę powiedzieć jedynie, że to co dostawaliśmy wcześniej jest niższe od tego co wynikało nam z wewnętrznych wycen" - dodał.

Prezes PKP poinformował, że rozważane są różne opcje z punktu widzenia budowy wartości spółki.

"Rozważamy m.in. wyodrębnienie części budowlanej. Możliwe jest utworzenie w związku z tym nowej spółki" - powiedział. (PAP)

mj/ osz/

Źródło artykułu:PAP
pkpenergetykatransportmsp
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także