Trwa ładowanie...

PKP Energetyka rozpoczyna sprzedaż gazu 1 lipca

Urząd Regulacji Energetyki (URE) zatwierdził taryfę na obrót gazem ziemnym dla spółki PKP Energetyka, dzięki czemu od 1 lipca spółka może rozpocząć sprzedaż tego surowca, podała spółka.

Share
PKP Energetyka rozpoczyna sprzedaż gazu 1 lipcaŹródło: PKP/materiały prasowe
d25nqky

- Otrzymanie taryfy gazowej jest zwieńczeniem naszej wielomiesięcznej pracy nad poszerzeniem i uatrakcyjnieniem oferty. Jest to kolejny krok w procesie dywersyfikacji produktów i usług, który jeszcze bardziej umocni stabilną i ugruntowaną pozycję PKP Energetyka. Już w trakcie procesu uzyskiwania pozwoleń na obrót gazem rozpoczęliśmy rozmowy z obecnymi klientami biznesowymi. Stanowią oni duży potencjał do rozwoju na liberalizującym się rynku gazu - powiedział członek zarządu PKP Energetyka Wojciech Szwankowski, cytowany w komunikacie.

Taryfa zatwierdzona przez prezesa URE zacznie obowiązywać od 1 lipca 2014 roku przez okres 12 miesięcy. Zawiera ona rozliczenia w jednostkach energii (kWh), a nie jak do tej pory w jednostkach objętości (m3). Wiąże się to ze zmianami zatwierdzonymi przez URE, które będą obowiązywały od 1 sierpnia 2014 roku. Wyrażenie cen gazu w jednostkach energii ułatwi ich porównywanie z cenami innych nośników energii, podała firma.

Proces formalnych przygotowań do wejścia spółki na rynek gazu trwał od października 2013 roku.

d25nqky

- W ramach przygotowania do uruchomienia sprzedaży gazu PKP Energetyka przeprowadziła wspólnie z ARC Rynek i Opinia badanie w celu rozpoznanie potrzeb, preferencji wyboru oraz oczekiwań firm w zakresie wyboru sprzedawcy energii elektrycznej i gazu. Badanie na próbie 500 firm (w tym 278 wykorzystujących gaz) wskazało m.in. chęć klientów do zakupu pakietu łączącego energię i gaz - czytamy dalej w komunikacie. Chęć zakupu energii i gazu w pakiecie zadeklarowało 74% ankietowanych.

- Należy się spodziewać, że efektem wzrostu świadomości klientów dot. liberalizacji rynku gazu będzie rosnąca liczba zmian sprzedawcy tego surowca, tak jak miało to miejsce w wypadku energii elektrycznej - konkluduje PKP Energetyka.

Według danych URE, z miesiąca na miesiąc rośnie liczba klientów, którzy decydują się zmienić dostawcę prądu. W I kwartale bieżącego roku odnotowano prawie pół tysiąca takich przypadków. W latach 2012-2013 liczba klientów biznesowych spółki kupujących energię na zasadzie TPA wzrosła łącznie o 186%.

PKP Energetyka S.A. to jeden z czołowych polskich dostawców energii elektrycznej. Spółka prowadzi działalność w następujących obszarach: sprzedaż i dystrybucja energii elektrycznej, usługi elektroenergetyczne, sprzedaż paliw przeznaczonych dla pojazdów szynowych. Firma istnieje od 2001 roku.

W 2013 r. PKP Energetyka osiągnęła ok. 3,69 mld zł przychodów ze sprzedaży oraz blisko 90 mln zł zysku netto. W tym czasie spółka sprzedała niemal 6,6 TWh energii elektrycznej.

(ISBnews)

d25nqky
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25nqky
d25nqky