Trwa ładowanie...
d102wt1
d102wt1

PKP: Pierwszy biurowiec West Station w Warszawie jest gotowy

Warszawa, 28.10.2016 (ISBnews) - Budowa pierwszego z dwóch biurowców powstających obok dworca Warszawa Zachodnia w ramach inwestycji West Station zakończyła się w tym miesiącu, poinformowały Polskie Koleje Państwowe (PKP). Pierwsza faza projektu West Station refinansowana jest przez mBank kredytem w wysokości niemal 45 mln euro.
Share
d102wt1

"West Station to wspólny projekt HB Reavis, PKP S.A. i Xcity Investment. Z pierwszych efektów tej współpracy od blisko roku korzystają użytkownicy nowego budynku dworca kolejowego Warszawa Zachodnia. Sąsiadujący z nim biurowiec to kolejny etap inwestycji, współtworzącej funkcjonalną przestrzeń miejską w tej części Alei Jerozolimskich - dostępną zarówno dla pasażerów pociągów, jak i najemców biur. Lepszy niż wcześniej dojazd w tę okolicę zapewnia przebudowana w ramach projektu część skrzyżowania Alei i ul. ppłk. Mieczysława Sokołowskiego 'Grzymały', a także rozbudowana ścieżka rowerowa łącząca okolice Dworca Zachodniego z centrum Warszawy. Pierwsza faza projektu West Station refinansowana jest przez mBank kredytem w wysokości niemal 45 mln euro" - czytamy w komunikacie.

Wynajęty w ok. 75% czternastokondygnacyjny budynek West Station został właśnie oddany do użytku i pomieści m.in. siedziby spółek z grupy PKP. Oprócz biur, na miejscu będzie też dostępna restauracja Wars, kawiarnia Costa Coffee oraz piekarnia Gorąco Polecam Nowakowski, podano także.

"Dla PKP S.A. kluczowe znaczenie ma fakt, że dzięki kompleksowi West Station, którego elementem jest nowy dworzec, poprawił się dostęp do stacji kolejowej od strony Al. Jerozolimskich oraz jej skomunikowanie z transportem autobusowym, zarówno miejskim, jak i dalekobieżnym. Jednym z najważniejszych aspektów planowanych przez nas inwestycji jest dostarczenie pasażerowi kompleksowej usługi transportowej dzięki integracji poszczególnych gałęzi transportu zbiorowego" - powiedział prezes PKP Mirosław Pawłowski, cytowany w komunikacie.

d102wt1

Drugi budynek West Station będzie gotowy w III kwartale 2017 roku, podały PKP. Kompleks zaprojektowany przez polską pracownię FS&P Arcus Sp. z o.o. zaoferuje wówczas łącznie ponad 68 000 m2 powierzchni biurowej klasy A.

PKP S.A. to właściciel i zarządca jednej z największych baz nieruchomości w kraju. Spółka zarządza ok. 2,2 tys. dworców oraz ponad 100 tys. działek nieruchomościowych, z których ok. 10% ma potencjał komercyjny i jest przeznaczona na sprzedaż.

(ISBnews)

d102wt1

Podziel się opinią

Share
d102wt1
d102wt1