Trwa ładowanie...
d3icrng
03-01-2017 08:42

PKP PLK ogłosiły przetarg na prace na linii Skawina - Sucha Beskidzka

Warszawa, 03.01.2017 (ISBnews) - PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) ogłosiły przetarg na prace na odcinku linii kolejowej nr 97 Skawina - Sucha Beskidzka oraz na zaprojektowanie robót dla zadania: ?Budowa łącznicy w Kalwarii Zebrzydowskiej w ciągu linii nr 97 Skawina - Żywiec i nr 117 Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Bielsko Biała", podała spółka.

d3icrng
d3icrng

Planowanie jest podpisanie umowy (w trybie projektuj i buduj) jeszcze w 2017 r., a zakończenie prac w 2020 r.

"Skrócą one czas przejazdu o około 16 minut między Krakowem Płaszowem a Suchą Beskidzką, usprawnią ruch kolejowy i zwiększą bezpieczeństwo. Prace obejmą m.in. kompleksową wymianę ponad 35 km torów oraz urządzeń sterowania ruchem kolejowym, przebudowę blisko 100 obiektów inżynieryjnych, w tym 6 mostów (m.in. w Skawinie, w Przytkowicach, w Kalwarii Zebrzydowskiej) i 2 wiaduktów (Wola Radziszowska i Stryszów). Poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym zwiększy przebudowa kilkunastu skrzyżowań drogi z torem" - czytamy w komunikacie.

W ramach zadania na linii nr 97, zaprojektowana zostanie również łącznica kolejowa w Kalwarii Zebrzydowskiej, między liniami: Skawina - Żywiec i Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Bielsko Biała, która po realizacji ułatwi ruch pociągów.

Inwestycja na odcinku Skawina - Sucha Beskidzka (linia nr 97), realizowana jest w ramach projektu o nazwie "Prace na liniach do Zakopanego nr 97, 98 ,99, na odcinku Skawina - Sucha Beskidzka - Chabówka - Zakopane" o wartości 950 mln zł.

d3icrng

"Po zakończeniu wszystkich inwestycji PLK czas przejazdu w relacji Kraków - Zakopane skróci się o około 1 godz. i 20 minut, tj. z 3 godz. 30 min. do około 2 godzin i 15 minut. Już o około pół godziny będzie krótsza podróż dzięki obecnie realizowanym inwestycjom za 300 mln zł, tj. budowie łącznicy w Suchej Beskidzkiej za 42 mln zł brutto oraz łącznicy Kraków Zabłocie - Kraków Krzemionki za 258 mln zł" - podano także.

(ISBnews)

d3icrng
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3icrng