Trwa ładowanie...
d22jxh1

PKP SA: Nie planujemy sprzedaży żadnego pakietu akcji PKP Cargo

Warszawa, 05.11.2015 (ISBnews) - PKP S.A. oświadczyło, że doniesienia nt. planów sprzedaży kolejnego pakietu akcji PKP Cargo są nieprawdziwe. W związku z tymi informacjami PKP złożyły do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zawiadomienie w związku z podejrzeniem manipulacji kursem przewoźnika.

Share
d22jxh1

"W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie nierzetelnymi i nieodpowiedzialnymi wypowiedziami niektórych osób na temat rzekomych planów sprzedaży kolejnego pakietu akcji PKP Cargo S.A., PKP S.A. informuje, że doniesienia te nie są prawdziwe. Jednocześnie spółka pragnie poinformować o złożeniu zawiadomienia do Komisji Nadzoru Finansowego w związku z podejrzeniem możliwości manipulacji kursem akcji przewoźnika towarowego z Grupy PKP" - czytamy w komunikacie.

"W naszej ocenie, ostatnie wypowiedzi w mediach, jakoby PKP S.A. miała sprzedać akcje PKP CARGO S.A. mogły mieć istotny wpływ na kurs akcji spółki" - napisała rzecznik PKP Katarzyna Mazurkiewicz w komunikacie.

PKP S.A. zaprzeczają również informacji, jakoby prowadziły lub przygotowywały jakikolwiek proces sprzedaży akcji PKP Cargo.

Dwa dni temu "Rynek Kolejowy" podał, że PKP SA chcą jeszcze przed zmianą władzy w Polsce sprzedać część udziałów w PKP Cargo. Utrata państwowej kontroli miałaby uchronić zarząd przed dymisją.

d22jxh1

PKP Cargo zadebiutowało w październiku 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (ok. 48% udziału w rynku według masy i ok. 57% według pracy przewozowej w 2014 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

(ISBnews)

d22jxh1

Podziel się opinią

Share
d22jxh1
d22jxh1