Trwa ładowanie...

Plan awaryjny PO - Tusk wyrzuci Grabarczyka?

Polityk z otoczenia Donalda Tuska powiedział "Rzeczpospolitej", że nie wyklucza iż jeszcze przed wyborami dojdzie do zmiany niektórych ministrów. Jest możliwe, że premier pozbędzie się ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka.

Plan awaryjny PO - Tusk wyrzuci Grabarczyka?Źródło: AP, fot: Aijaz Rahi
derwik3

Gdyby premier zdecydował się zdymisjonować ministra lub ten sam złożyłby urząd, nie powołano by nowego szefa resortu, bo kierowanie nim przejąłby sam Tusk. Taki przypadek miał już miejsce w 2006 r.: premier Kazimierz Marcinkiewicz zdymisjonował ministra skarbu Andrzeja Mikosza i sam sprawował urząd.

Niedawno w Kancelarii Premiera odbyło się kryzysowe spotkanie; omawiano ewentualną rekonstrukcję w rządzie. Donald Tusk ze swoim najbliższym otoczeniem, a także z marszałkiem Sejmu Grzegorzem Schetyną naradzali się, który z ministrów będzie dla Platformy największym obciążeniem podczas wyborów.

Premier powiedział, że rozważa dymisję Grabarczyka. - W kampanii nie będziemy udawać, że wszystko się udało. Największym problemem był bałagan na kolei, który odbił się na notowaniach, a teraz porażka z drogami.

Sytuacja jest wyjątkowa, bo Grabarczyk uchodził za najbliższego sprzymierzeńca Tuska w jego sporach ze Schetyną. Jednak polityczna pozycja może już nie wystarczyć.

derwik3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
derwik3