Trwa ładowanie...
d17qvvr

PLN ma znaczący potencjał aprecjacyjny - prezes NBP (aktl.)

...

Share
d17qvvr

dochodzi kolejna wypowiedź Belki #

19.01. Warszawa (PAP) - Złoty ma potencjał aprecjacyjny i kiedy zostanie on przekształcony w realne zmiany będzie miał wpływ na politykę pieniężną - powiedział na konferencji prasowej prezes NBP Marek Belka.

"Wypada powtórzyć to co mówiłem, że kurs walutowy nie jest celem polityki pieniężnej NBP i nie mamy ani jakiegoś target rate jak i band, czyli poziomu jak i zakresu, stanowiącego cel polityki pieniężnej, co nie oznacza, że w naszej polityce, w formułowaniu prognoz abstrahujemy od tego, jak zachować może się kurs i niejednokrotnie wspominaliśmy, że potencjał aprecjacyjny tkwi w złotym i kiedy on zostanie przekształcony w realne zmiany będzie miał wpływ na politykę pieniężną" - powiedział.

"(...) Istnieje znaczący potencjał aprecjacyjny złotego, być może on oscyluje wobec tej liczby podanej wcześniej przeze mnie (10 proc. - PAP)" - podkreślił Belka.

"Monitorujemy ten proces, większy nasz niepokój mogłaby budzić dynamika zmian kursu, czy to w górę czy w dól. Gdyby była duża to może świadczyć, że coś niedobrego dzieje się na rynku" - dodał. (PAP)

jba/ fdu/ map/ bg/ asa/

d17qvvr

Podziel się opinią

Share
d17qvvr
d17qvvr