Trwa ładowanie...
d4n3dz7

Płyn do dezynfekcji z Orlenu. Ogromne kolejki i limity

Polacy szturmem ruszyli na stacje Orlenu, jednak nie po to, by zatankować auto, ale by kupić wirusobójczy płyn do dezynfekcji. Orlen przygotował nawet litrowe opakowania, jednak jest problem, by w ogóle je dostać. Do tego wprowadzono limit: 1 klient może kupić 1 opakowanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brakuje płynu do dezynfekcji rąk. Orlen zapewnia, że robi co może, by pojawił się na stacjach
Brakuje płynu do dezynfekcji rąk. Orlen zapewnia, że robi co może, by pojawił się na stacjach (PKN Orlen)
d4n3dz7

"Pierwsza partia 1-litrowego płynu do dezynfekcji rąk dociera już na stacje PKN Orlen. Zdajemy sobie sprawę z olbrzymiego zapotrzebowania na ten produkt. Dokładamy wszelkich starań, by po zaopatrzeniu służb medycznych, jak najszerzej trafiał on do otwartej sprzedaży" - poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Czytaj też: Wyprzedzają tarczę antykryzysową. Miasta spieszą na ratunek

d4n3dz7

Wcześniej, poprzez platformę WP #dziejesie otrzymaliśmy zdjęcie od naszego czytelnika. Widać długą kolejkę stojących - wszyscy po płyn do dezynfekcji. Jak relacjonował czytelnik, w kolejce czekało 30 osób, wiele z nich chciało zrobić zapasy. Jednak nic z tego. Okazało się, że każdy klient może kupić maksymalnie jedno opakowanie płynu.

  zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
(zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl)

To zresztą potwierdza rzeczniczka PKN Orlen Joanna Zakrzewska: "wprowadziliśmy limit - jedno opakowanie na jednego klienta. Produkcja trwa. Robimy, co w naszej mocy, by uzupełnić dostawy na stacjach".

Obejrzyj: Co z zakazem handlu w niedziele?

Od klientów od rana otrzymywaliśmy wiadomości z pytaniami, gdzie jest płyn do dezynfekcji, skoro prezes Orlenu zapowiadał, że od piątku do sprzedaży trafią litrowe opakowania.

d4n3dz7

Czytaj także: Tarcza antykryzysowa to niższe pensje

Jak się okazało, co prawda spora partia dotarła już na stacje, kolejne jeszcze jadą. Natomiast - jak tłumaczy Joanna Zakrzewska - pierwsze partie płynów trafiły do Agencji Rezerw Materiałowych na potrzeby szpitali, przychodni i instytucji publicznych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4n3dz7

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d4n3dz7

Podziel się opinią

Share
d4n3dz7
d4n3dz7