Trwa ładowanie...
d34qwfm

PNI, spółka zależna Budimeksu, powinna mieć 400-500 mln zł przychodów w '12

20.03. Warszawa (PAP) - PNI, spółka zależna Budimeksu zajmująca się budową i remontem infrastruktury kolejowej, powinna osiągnąć 400-500 mln zł przychodów, a do końca 2014 roku...

Share
d34qwfm

20.03. Warszawa (PAP) - PNI, spółka zależna Budimeksu zajmująca się budową i remontem infrastruktury kolejowej, powinna osiągnąć 400-500 mln zł przychodów, a do końca 2014 roku przychody mogą przekroczyć 1 mld zł, przy rentowności operacyjnej 4-5 proc. - poinformował Budimex.

"Wartość przychodów ze sprzedaży uzyskanych przez PNI w roku 2012 powinna osiągnąć wysokość 400 - 500 mln zł, ale do końca 2014 roku liczę na przekroczenie wartości 1 mld zł przy rentowności 4-5 proc. na poziomie operacyjnym. Dlatego dziś w PNI koncentrujemy swoją uwagę na portfelu zamówień, ofertacji, zmianie kultury i wdrożeniu rozwiązań systemowych zgodnych ze standardami obowiązującymi w Budimeksie" - napisał prezes Dariusz Blocher w liście do akcjonariuszy, towarzyszącym publikacji raportu rocznego spółki.

W przypadku mieszkaniowej działalności deweloperskiej w roku 2012 Budimex uruchomi przynajmniej 3 nowe projekty w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, które zwiększą ofertę o ok. 600 mieszkań.

d34qwfm

"Naszym celem jest wprowadzanie do obrotu 800-1000 mieszkań rocznie. Zamierzamy kupować nowe grunty i wejść na rynek trójmiejski dostosowując skalę swojego zaangażowania do rozwoju sytuacji na rynku. Rozważamy też realizację deweloperskiego projektu biurowego w Warszawie. Uważam, że rentowność działalności deweloperskiej powinna być co najmniej dwukrotnie wyższa niż budowlanej i wynosić minimum 10 proc." - napisał Blocher.

"Ze względu na ogromny potencjał rynku zdecydowaliśmy się także na zaangażowanie w realizację inwestycji energetycznych nie tylko w roli firmy budowlanej, ale i generalnego wykonawcy. W tym celu połączyliśmy siły z renomowanymi firmami, które dostarczają kotły i turbiny. Najbardziej interesują nas zlecenia o jednostkowej wartości 1-2 mld zł. Znaczące przychody z tej działalności mogą pojawić się najwcześniej w latach 2013 -2014, gdyż większość inwestycji jest realizowanych w formule +projektuj i buduj+" - dodał prezes.

Budimex zabiega również o realizację dużych spalarni odpadów miejskich, których powstanie w Polsce przynajmniej kilkanaście z powodu dostosowania naszego kraju do środowiskowych wymagań obowiązujących w Unii Europejskiej. Ponadto wspólnie z firmami telekomunikacyjnymi stworzył konsorcjum, w którym Budimex odpowiadałby za prace budowlane podczas realizacji ewentualnych projektów dotyczących infrastruktury regionalnych sieci szerokopasmowych. (PAP)

pr/ ana/

d34qwfm

Podziel się opinią

Share
d34qwfm
d34qwfm