Trwa ładowanie...
d4n1fww
zwolnienia

Po zapowiedzi zwolnień w Morlinach zbierze się zarząd regionu "S"

Po zapowiedzi zwolnień grupowych w zakładach mięsnych grupy Animex S.A. w Morlinach, w których prace ma stracić 230 osób, w czwartek na nadzwyczajnym wyjazdowym posiedzeniu ma się spotkać tam prezydium zarządu regionu warmińsko-mazurskiego NSZZ "Solidarność".

Share
d4n1fww

Wraz z komisją międzyzakładową Solidarności w Morlinach, prezydium zarządu regionu ma omówić wspólny plan działania w obronie zagrożonych miejsc pracy - podano PAP w środę w komunikacie.

We wtorek grupa Animex S.A. do której należą zakłady mięsne w Morlinach podała, że w ramach restrukturyzacji zwolnionych zostanie 230 osób ze likwidowanego działu produkcji wołowiny.

Jak powiedział w środę rzecznik grupy Animex S.A. Andrzej Pawelczak, kierownictwo firmy jest w stałym kontakcie z przedstawicielami związków Solidarność i OPZZ, by rozmawiać o sytuacji w zakładzie po zapowiedzi zwolnień.

Zarząd firmy twierdzi, że restrukturyzacja zakładów w Morlinach jest konieczna, gdyż produkcja wołowiny stała się nieopłacalna i firma chce się skoncentrować na produkcji wieprzowiny i drobiu.

d4n1fww

Pawelczak dodał, że Animex zapewni wszelką pomoc prawną zwalnianym pracownikom. Będzie także współpracował z Powiatowym Urzędem Pracy w Ostródzie, by szukać możliwości zatrudnienia zwalnianych pracowników.

Podkreślił, że zorganizowany zostanie punkt informacyjny, w którym pracownicy będą mogli uzyskać informacje o możliwych innych miejscach pracy.

Zakłady mięsne Morliny zostały kupione przez grupę Animex SA w 2005 roku. Wcześniej właścicielem firmy było hiszpańskie Campofrio. W Morlinach pracuje 1036 osób.

d4n1fww

Podziel się opinią

Share
d4n1fww
d4n1fww