Trwa ładowanie...
d4krsuc

Poczta Polska chce odkupić od PKO BP akcje Banku Pocztowego (opis)

28.02. Warszawa (PAP) - Poczta Polska przedstawiła PKO BP ofertę odkupienia mniejszościowego pakietu akcji Banku Pocztowego. Poczta ocenia, że ma środki na zabezpieczenie dalszego...

Share
d4krsuc

28.02. Warszawa (PAP) - Poczta Polska przedstawiła PKO BP ofertę odkupienia mniejszościowego pakietu akcji Banku Pocztowego. Poczta ocenia, że ma środki na zabezpieczenie dalszego rozwoju Banku Pocztowego - poinformował Jerzy Jóźkowiak, prezes Poczty Polskiej.

Poczta podała, że w związku z brakiem porozumienia pomiędzy akcjonariuszami będzie dążyła do uporządkowania struktury właścicielskiej Banku Pocztowego.

"Poczta Polska podjęła decyzję o złożeniu oferty odkupienia mniejszościowego pakietu akcji" - powiedział Jóźkowiak.

d4krsuc

"Kwestie ceny będą przedmiotem negocjacji. Dokonamy wyceny w oparciu o rynek. W ofercie PKO BP padały kwoty i je również będziemy brali pod uwagę" - dodał.

Prezes poinformował, że Poczta ma środki na zabezpieczenie dalszego rozwoju Banku Pocztowego.

"Poczta Polska dysponuje środkami na odkupienie i dokapitalizowanie banku, tak by nie musiał on realizować strategii oszczędnościowej" - powiedział Jóźkowiak.

Według wcześniejszych informacji PKO BP proponował dokapitalizowanie Banku Pocztowego łącznie o 380 mln zł z czego PKO BP wyłożyć miał około 290 mln zł. Udział PKO BP w akcjonariacie banku wzrosnąć miałby do 50 proc. z 25 proc. obecnie. PKO BP chciałoby także zmiany statutu Banku Pocztowego i prawa do czterech miejsc w jego radzie nadzorczej.

Wcześniejsza oferta PKO BP została w grudniu 2012 roku przez Pocztę Polską również odrzucona. Dotyczyła ona długoletniej umowy o współpracy w zakresie sprzedaży produktów bankowych w placówkach pocztowych pod marką Banku Pocztowego oraz przejęcia przez PKO BP od Poczty około 75 proc. akcji Banku Pocztowego.

Bank PKO BP kontroluje obecnie około 25 proc. akcji Banku Pocztowego.(PAP)

seb/ ana/

d4krsuc

Podziel się opinią

Share
d4krsuc
d4krsuc