Trwa ładowanie...

Poczta Polska ochrania lotnisko w Modlinie

Centrum Usług Koncesjonowanych (CUK), jednostka Poczty Polskiej w konsorcjum z firmą STEKOP wygrało przetarg na świadczenie usług ochrony osób i mienia, kontroli bezpieczeństwa oraz odprawy pasażerów na nowym lotnisku w Modlinie. Umowa została podpisana na 3 lata, a wartość kontraktu zwiększy przychody CUK o 20% rocznie.

Poczta Polska ochrania lotnisko w ModlinieŹródło: Thoursie, sxc.hu
d2sohnd
d2sohnd

W zakres umowy wchodzi kontrola bezpieczeństwa pasażerów, bagaży i ładunków lotniczych na lotnisku w Modlinie oraz stacjonarna ochrona fizyczna całego terenu lotniska. Za realizację umowy odpowiada Specjalistyczna Uzbrojona Formacja Ochronna (SUFO) Poczty Polskiej, oraz (SUFO) firmy STEKOP.

– Był to pierwszy tak duży przetarg na usługi w zakresie ochrony portu lotniczego w Polsce. Aby sprostać wymaganiom postawionym w ofercie, skierowaliśmy naszych pracowników ochrony na specjalistyczne szkolenia, dzięki którym sukcesywnie uzyskują oni certyfikaty operatora kontroli bezpieczeństwa w lotnictwie cywilnym – mówi Piotr Słomka, dyrektor CUK OR Warszawa.
Port Lotniczy Warszawa-Modlin rozpoczął działalność 15 lipca, a już w sierpniu pracownicy CUK Poczty Polskiej odprawili na tym lotnisku ponad 150 tys. pasażerów.

O CUK

Do zakresu działań i podstawowych zadań CUK należy ochrona fizyczna, zabezpieczenie techniczne oraz logistyka gotówki na rzecz jednostek organizacyjnych Poczty Polskiej. CUK prowadzi również działalnością gospodarczą w zakresie ochrony osób i mienia realizowanych w formie bezpośredniej ochrony fizycznej i zabezpieczenia technicznego.

- W ramach prowadzonej działalności gospodarczej CUK świadczy szereg usług na rynku, z których kluczową jest usługa cash processing. W tym obszarze, CUK w ciągu kilku najbliższych lat zamierza osiągnąć pozycję jednego z liderów rynku. Nie ograniczamy się jednak do świadczenia jednej usługi, lecz zgodnie z tendencją na rynkach światowych, poszukujemy alternatywnych źródeł przychodu – dodaje Piotr Słomka.

d2sohnd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sohnd