Trwa ładowanie...
d2azpsg

Podkarpackie/ Wybrano operatora centrum kongresowego w Jasionce

Prawie 47 mln zł zapłaci samorząd województwa podkarpackiego spółce, które będzie operatorem Centrum Wystawienniczo-Kongresowego (CWK) w podrzeszowskiej Jasionce. Umowa podpisana została na 15 lat.
Share
d2azpsg

Jak poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej w Jasionce marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl, negocjacje z operatorem trwały prawie dwa lata. "Teraz zaczynamy planować i przygotowywać cykl imprez, które będą w tym obiekcie. Wszyscy wiemy, jaką ważną funkcję ma pełnić i jakie pożytki przynosić dla podkarpackiej gospodarki" - dodał.

Obiektem zarządzać będzie grupa Trias, która powołała spółkę celową CWK-Operator. Wartość podpisanej na 15 lat umowy to prawie 47 mln zł.

Prezes CWK-Operator Kamil Szymański powiedział na konferencji, że kalendarz imprez, które będą się odbywały w obiekcie będzie tak ułożony, aby uwypuklić wszystkie przewagi konkurencyjne województwa. Zaznaczył, że spółka przejęła obiekt dopiero 1 maja br., więc o pierwszych imprezach, które odbędą się w CWK będzie można poinformować za kilkanaście dni.

d2azpsg

Już jednak wiadomo, że jedną z pierwszych imprez, w której wykorzystany zostanie obiekt będą pod koniec czerwca Podkarpackie Pokazy Lotnicze. Również tegoroczne Forum Innowacji odbędzie się w CWK. Natomiast we wrześniu w obiekcie odbędą się europejskie zawody łazików marsjańskich European Rover Challenge. Według operatora roczny koszt utrzymania CWK to ok. 10 mln zł. Zgodnie z podpisaną umową w tym roku operator musi zorganizować 31 imprez, w następnych latach liczba ta będzie się zwiększać i w ostatnim roku obowiązywania umowy będzie to ponad 200 imprez rocznie.

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe wybudowane zostało w podrzeszowskiej Jasionce, niedaleko portu lotniczego. Budowa centrum była jedną z największych inwestycji prowadzonych przez samorząd województwa.

Centrum składa się z dwóch połączonych budynków. W pierwszym ulokowana jest część kongresowa, m.in. z największą na Podkarpaciu aulą na tysiąc osób. Drugi budynek jest przeznaczony na działalność wystawienniczą i biurową. Łączna powierzchnia centrum to ponad 27,5 tys. m kw., zaś kubatura obiektu to ponad 203,7 tys. m sześc.

Budowa centrum kosztowała w sumie prawie 155 mln zł, z tej kwoty wartość robót budowlanych to ok. 130 mln zł, a wyposażenie obiektu ponad 16,7 mln zł. Budowa centrum została dofinansowana z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013.

d2azpsg

Podziel się opinią

Share
d2azpsg
d2azpsg