Trwa ładowanie...
policja

Podróbki nie mieściły się w radiowozie. Straty firm sięgają 1,7 mln zł

Policjanci z Rawy Mazowieckiej (woj. łódzkie) przechwycili ponad 2 tys. sztuk podrobionych markowych ubrań, kosmetyków i akcesoriów. Za handel nimi grozi nawet 5 lat więzienia.

Share
Podróbki nie mieściły się w radiowozie. Straty firm sięgają 1,7 mln zł
Źródło: Policja, Fot: mat. prasowe
d4l6j0z

Rawscy policjanci wraz ze specjalistą do spraw znaków towarowych, działającym jako przedstawiciel kancelarii prawnej, przeprowadzili przeszukanie w jednym z miejscowych sklepów odzieżowych. Akcję przeprowadzono już 27 kwietnia, ale policja poinformowała o niej dopiero po kilku dniach.

Jak informują funkcjonariusze, działania poprzedzone były zebraniem wcześniej materiału dowodowego. Okazało się, że znacząca większość towaru stanowią podróbki. Do policyjnego depozytu trafiło ponad 2 tys. sztuk różnej odzieży, perfum oraz galanterii skórzanej ze sfałszowanymi znakami znanych światowych marek. Na policyjnych zdjęciach widać, że towar trudno było zmieścić do radiowozu.

Od przedstawiciela części pokrzywdzonych firm przyjęto wniosek o ściganie handlarzy. Ze wstępnej oceny strat wynika, że firmy mogły na nielegalnym biznesie stracić nie mniej niż 1,7 mln zł.

Zobacz także: Nalot skarbówki na centrum handlowe w Wólce Kosowskiej. Sklepy pozamykane, pracownikom grożą zwolnienia?

Jak informują funkcjonariusze, za naruszenie art.305 Ustawy Prawo Własności Przemysłowej grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności i oczywiście przepadek rzeczy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4l6j0z

Podziel się opinią

Share
d4l6j0z
d4l6j0z