Trwa ładowanie...

"Podwyżki nauczycielom się należą". Kornel Morawiecki podpowiada: Zabierzcie 500+ bogatym

Zdaniem Kornela Morawieckiego pieniądze dla nauczycieli powinny się znaleźć. Skąd? Wystarczy odebrać 13. emerytury i 500+ bogatym, mówi ojciec premiera.

Share
"Podwyżki nauczycielom się należą". Kornel Morawiecki podpowiada: Zabierzcie 500+ bogatym
Źródło: East News, Fot: Stefan Maszewski/Reporter
d1qoea5

- Bogaci emeryci nie powinni dostawać trzynastki, a bogate rodziny nie muszą brać 500 plus. Stąd część pieniędzy mogłaby pójść na podwyżki dla nauczycieli – radzi rządowi cytowany na łamach "Super Expressu" Kornel Morawiecki.

Ojciec premiera Matusza Morawieckiego solidaryzuje się nauczycieli i podkreśla, że podwyżki im się po prostu należą.

d1qoea5

Obejrzyj: Nauczyciele rozważają strajk. O pensji kierowcy autobusu mogą tylko marzyć:

d1qoea5

- Popieram podwyżki, może dobrze byłoby dać 700 zł, żeby budżet to udźwignął. Uważam, że edukacja jest bardzo ważna, chodzi o to, żeby poziom intelektualny społeczeństwa rósł, a do tego są potrzebni dobrze wynagradzani nauczyciele – podkreślił w rozmowie z "SE" marszałek senior Morawiecki.

Nauczyciele domagają się tysiąca złotych podwyżki do podstawy wynagrodzenia. O tym, że nie ma w budżecie tych pieniędzy, mówił wprost Michał Dworczyk, szef KPRM, we wtorkowym wywiadzie dla TVN24. Jak tłumaczył, rząd PiS od 2017 roku przeznaczył na podwyżki dla tej grupy zawodowej ok. 7 mld zł. - Średnio nauczyciele otrzymają około 500 zł podwyżki - powiedział Dworczyk.

Strajk nauczycieli ma rozpocząć się 8 kwietnia, o ile tak zdecydują pedagodzy w referendum strajkowym. Referendum wciąż trwa, poparcie dla strajku nauczycieli jest wysokie. Jak informował Sławomir Broniarz, szef ZNP, na ogół oscyluje na poziomie 90-100 proc. Najniższy wynik referendum to 72-proc. poparcie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1qoea5

Podziel się opinią

Share
d1qoea5
d1qoea5