Trwa ładowanie...
d1oile8
wzrost wynagrodzeń

Podwyżki w polskich firmach. Sprawdź, czy i ciebie obejmą

Najwyższe podwyżki czekają pracowników sektora usług dla biznesu. Jak wynika z zapowiedzi firm, w tej branży więcej do portfeli wpadnie pracownikom najniższy szczebli! Kto poza tym może w najbliższym czasie spodziewać się wyższej wypłaty?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podwyżki w polskich firmach. Sprawdź, czy i ciebie obejmą
(Fotolia, Fot: whitelook - Fotolia)
d1oile8

Jak wynika z Raportu Płacowego Sedlak & Sedlak mniej więcej pięcioprocentowe podwyżki są spodziewane w tym roku w dynamicznie rozwijającej się branży usług dla biznesu (BPO/SSC). Poza tym dodatkowe wynagrodzenie powinno przypaść osobom pracującym w branży lotniczej oraz niektórym z branży motoryzacyjnej. W obu zarobią więcej również pracownicy najniższych szczebli - pracownicy fizyczni i pracownicy wsparcia. Poza tym nieznaczny wzrost wynagrodzeń jest spodziewany w branży metalowej i metalurgicznej. Tu również mają zarobić więcej pracownicy fizyczni.

Z kolei najmniejsze zmiany wynagrodzeń będą w branżach spożywczych, budownictwie i projektowaniu. Z deklaracji firm wynika również, że osoby pracujące w branży chemicznej nie mogą w najbliższym czasie spodziewać się zbyt wiele. Najniższy wzrost czeka również pracujących na kierowniczych stanowiskach w branży opakowań i poligrafii.

Nie wierzysz w zapewnienia pracodawców? W ubiegłym roku ich założenia się sprawdziły i 2014 rok dla pracowników był bardzo pozytywny. Jak zwracają uwagę analitycy podwyżki zrealizowane wyniosły od 3 procent w przypadku zarządów i władz firm do 3,5 procent w grupach specjalistów i w kadrze zarządzającej. Najwyższe podwyżki - wynoszące odpowiednio 6,3 proc. i 5 proc. - na kontach zauważą osoby na stanowiskach zarządczych w firmach z branży IT oraz przedsiębiorstwach zajmujących się budownictwem i projektowaniem. Co warto odnotować - wzrost płac w polskich przedsiębiorstwach był nieco niższy niż w przedsiębiorstwach zagranicznych.

d1oile8

Co ciekawe - to wcale nie województwo mazowieckie przodowało w rankingu podwyżek. Najbardziej znaczący wzrost wynagrodzeń zaobserwowano w województwie dolnośląskim. Wyraźnie podnosili wynagrodzenia również pracodawcy z województwa lubelskiego i podkarpackiego. Z kolei najmniejsze podwyżki dotyczyły pracowników zatrudnionych w województwie świętokrzyskim.

Sprawdź, ile jesteś wart na rynku pracy

*Zobacz także: Polacy żyją od wypłaty do wypłaty. Szokujące wyniki badań *

BlaBlaCar - ekspert ekonomicznej podróży. Dodaj przejazd i tankuj za darmo!

d1oile8

Podziel się opinią

Share
d1oile8
d1oile8