Trwa ładowanie...

Pogoda dla biznesu i gospodarki na dziś - wtorek 3 marca

Pogoda dla biznesu i gospodarki na dziś - wtorek 03.03. 2020 - ostrzeżenia IMGW. Na terenie większości kraju występują opady śniegu. Momentami w wielu rejonach Polski pojawi się również przymrozek.

Pogoda dla biznesu i gospodarki na dziś - wtorek 3 marcaŹródło: Shutterstock.com
d34w8v3
d34w8v3

Pogoda dla biznesu i gospodarki na dziś - wtorek 3 marca

Jak informowało IMGW, we wtorek w całym kraju występować będzie duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Okresami pojawią opady deszczu, wysoko w Tatrach i Sudetach śniegu. Na Pomorzu ma z kolei dojść do opadów deszczu o umiarkowanym natężeniu. Temperatura maksymalna wyniesie od 5°C na zachodzie i nad morzem do 9°C w centrum i 13°C na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na Przedgórzu Sudeckim w porywach do 60 km/h, wysoko w Sudetach do 80 km/h, głównie z kierunków południowych i zachodnich.

Ponadto w nocy z wtorku na środę wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże. Pojawią się także opady deszczu, na zachodzie stopniowo zanikające, natomiast na południowym wschodzie nad ranem opady deszczu ze śniegiem, wysoko w Bieszczadach również śniegu. Na wschodzie Podkarpacia suma opadów do 20 mm. Temperatura minimalna od 0°C na zachodzie do 5°C na północnym wschodzie, w obszarach podgórskich od -2°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich.

Pogoda dla biznesu i gospodarki na dziś - wtorek 3 marca

Dzień przymrozkowy wystąpi tylko w południowo-wschodnim rejonie Polski - podaje portal agrometeo.pl. Dzień przymrozkowy występuje, gdy temperatura minimalna jest niższa od 0°C, a temperatura maksymalna wyższa od 0°C (tmin<0°C i tmax>0°C). Dzień przymrozkowy określany jest na podstawie temperatur mierzonych na wysokości 5cm i/lub na wysokości 2m nad powierzchnią gruntu.

Zjawisko, podczas którego na wysokości 5cm nad powierzchnią gruntu występuje przymrozek (tmin<0°C i tmax>0°C), a na wysokości 2m temperatura minimalna jest wyższa od 0°C (tmin>0°C) nazywamy przymrozkiem przygruntowym.

d34w8v3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34w8v3