Polacy ocenili miasta. "Tu w ostatnich latach nie da się żyć"
Na platformie X pojawił się wątek, w którym internauci wskazali najlepsze ich zdaniem miasta do życia. Zdania są podzielone, choć często pojawia się Metropolia Górnośląska. W ocenie niektórych Polaków w jednym mieście "nie da się żyć".
"Najlepsze miasto do życia w Polsce to... + dlaczego?" - taki wątek pojawił się w sobotę na platformie X. Pod wpisem mamy ponad sto skrajnie różnych komentarzy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Rektor jednej z najlepszych uczelni biznesowych na świecie - prof.Grzegorz Mazurek: Biznes Klasa #22
Metropolia Górnośląska i Trójmiasto na czele rankingu
Wielu komentujących uważa, że dobrze żyje się w Metropolii Górnośląskiej. "Wysokie zarobki, niskie koszty życia, plus mamy wszystko. Doliczmy może, że blisko w góry" - przekonuje internauta.
Inna osoba przekonuje, że Metropolię Górnośląską cechuje "różnorodność, bogata historia, dobre połączenie lotnicze, rozwinięta sieć dróg, dużo zieleni, pyszne jedzenie, bogata kultura, język śląski, ludzie którzy cenią porządek i są uczciwi".
Jedna z użytkowniczek wskazała na Katowice, a jako argumenty podała "kulturę i wydarzenia na najwyższym poziomie". Jej zdaniem atutem tego miasta jest także duża ilość zieleni i dobry transport.
Inna osoba stwierdziła, że najlepszym miastem w Polsce jest Dobrowa Górnicza. "Poza miejscami na wieczorne wypady "kulturowe" w weekendy, nie licząc kilku pubów/barów naprawdę niczego nie brakuje" - czytamy.
W komentarzach przewija się także Trójmiasto. Zdaniem użytkowników w Gdańsku, Sopocie i Gdyni "lżej się oddycha". "Dla mnie ważne są tereny zielone, woda, ścieżki rowerowe, bliskość ważnych ośrodków i fajna kompaktowość miasta. Dlatego polecam Gdynię i Bydgoszcz" - wskazuje jeden z nich.
W tych miastach nie da się żyć? Tak uważają Polacy
Pod wpisem nie zabrakło też krytyki pod adresem niektórych polskich miast. "Na pewno nie Wrocław", "Na pewno nie Łódź" - przekonują użytkownicy.
Niektórzy nie są fanami stolicy woj. małopolskiego. "Z całą moją miłością do Krakowa to nie da się tu w ostatnich latach żyć przez prozaiczną sprawę, tj. ceny. Jest drożej niż w Warszawie i niby odbija się to w średniej zarobków, ale nie wiem kto to zarabia, chciałabym zobaczyć dominantę. Więc odpowiadając na pytanie - nie wiem" - przyznaje komentująca.
Tymczasem, jak już informowaliśmy w WP, właśnie w Krakowie ma powstać pierwsze w Polsce miasteczko dla seniorów. W Witkowicach pojawią się dwa domy spokojnej starości, ośrodek rehabilitacji z krytym basenem, wieża widokowa na panoramę stolicy Małopolski, a nawet korty tenisowe.
Kompleks zostanie wybudowany na terenie o powierzchni 12 hektarów. Inicjator tego przedsięwzięcia Edmund Leś ujawnił, że prace mają ruszyć w sierpniu lub we wrześniu br., a pierwsi seniorzy będą mogli wprowadzić się do ośrodka w 2025 r. lub na początku 2026 r.