Trwa ładowanie...
d1jp8su

Polenergia ogłasza wezwanie na 100 proc. akcji PEP, oferuje 31,5 zł za akcję (opis)

10.08. Warszawa (PAP) - Polenergia, spółka należąca do Kulczyk Investments, ogłosiła wezwanie na 100 proc. akcji PEP, oferując 31,5 zł za akcję - podał pośredniczący w wezwaniu ING...

Share
d1jp8su

10.08. Warszawa (PAP) - Polenergia, spółka należąca do Kulczyk Investments, ogłosiła wezwanie na 100 proc. akcji PEP, oferując 31,5 zł za akcję - podał pośredniczący w wezwaniu ING Securities.

Podmiotem nabywającym akcje w ramach wezwania będzie Mansa Investments, spółka zależna Polenergii. Wezwaniem objętych jest 21.313.967 akcji spółki.

Zapisy potrwają od 28 sierpnia do 26 września.

d1jp8su

Wezwanie powiedzie się pod warunkiem uzyskania zapisów na 80 proc. akcji i uzyskania zgody UOKiK na transakcję.

W komunikacie podano, że w przypadku osiągnięcia w wyniku wezwania 80 proc. lub więcej głosów na WZ PEP, Polenergia rozważy podjęcie działań zmierzających do zniesienia dematerializacji jego akcji oraz wycofania ich z obrotu na rynku regulowanym.

Planowany termin przeprowadzenia transakcji to 1 października, a jej rozliczenia - 4 października.

"Akwizycja PEP jest kolejnym krokiem w budowie zintegrowanej pionowo grupy energetycznej, opartej o zbilansowany portfel wytwórczy, w którym istotną rolę odgrywają źródła odnawialne" - poinformował cytowany w komunikacie Dariusz Mioduski, prezes Polenergii.

d1jp8su

Ponad 50 proc. akcji PEP jest w rękach funduszy. Generali OFE ma 18,04 proc. akcji spółki, ING OFE posiada 10,65 proc. akcji, Pioneer Pekao Investment Management 10,64 proc. akcji, Aviva OFE 10,11 proc., a Aviva Investors 5,04 proc. akcji.

Po I półroczu 2012 roku PEP miał 88,5 mln zł zysku netto, przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej przy przychodach na poziomie 60,5 mln zł.

Przed ogłoszeniem wezwania kurs PEP wynosił ok. 29,7 zł.

Polenergia to grupa spółek zintegrowanych pionowo w obszarze wytwarzania energii z konwencjonalnych i odnawialnych źródeł, a także dystrybucji i obrotu energią elektryczną. W ramach grupy działają: Elektrociepłownia Nowa Sarzyna, Elektrownia Północ, Polenergia Dystrybucja, Polenergia Biogaz, Polenergia Kogeneracja, Polenergia Wiatr oraz KI Energy Trading. (PAP)

morb/ pel/ osz/

d1jp8su

Podziel się opinią

Share
d1jp8su
d1jp8su