Trwa ładowanie...
d1ud627
d1ud627

Police wnoszą o wypłatę 150 mln zł pomocy z ARP w trzech transzach

08.12. Warszawa (PAP) - Zakłady Chemiczne Police wnoszą o wypłatę pomocy publicznej na ratowanie spółki, którą mają nadzieję otrzymać z Agencji Rozwoju Przemysłu, w trzech...
Share
d1ud627

08.12. Warszawa (PAP) - Zakłady Chemiczne Police wnoszą o wypłatę pomocy publicznej na ratowanie spółki, którą mają nadzieję otrzymać z Agencji Rozwoju Przemysłu, w trzech transzach - poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie.

Policka chce, aby pierwsza transza w wysokości 30 mln zł została wypłacona 17 grudnia tego roku, druga transza - 17 stycznia 2010 roku, a trzecia transza - 26 lutego przyszłego roku.

Police w poniedziałek złożyły wniosek do Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) o udzielenie indywidualnej pomocy na ratowanie w wysokości 150 mln zł. Pieniądze te maja zostać wykorzystane między innymi do spłaty zaległości za gaz.

d1ud627

ARP podała tego samego dnia, że natychmiast przystępuje do procedowania i uzyskiwania stosownych zgód korporacyjnych.

Police od kilku miesięcy starają się o pomoc finansową dla spółki. Wcześniej jednak starały się o przyznanie kredytu na sfinansowanie bieżącej działalności. Wprawdzie kredyt taki został Policom przyznany, ale wypłata środków była uzależniona od poręczenia ARP.

Agencja takiego poręczenia nie udzieliła.

Police z powodu problemów finansowych zalegają z opłatami za gaz. Zniecierpliwione brakiem zapłaty Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo nie zgodziło się na kolejne przełożenie terminu spłaty zobowiązań i zdecydowało się odstąpić od umowy dostarczania spółce z Polic gazu ziemnego. Umowa z PGNiG wygasa 18 grudnia.

Nie wiadomo jednak czy gaz zostanie wtedy odcięty. Przedstawiciele PGNiG informują jedynie, że jeśli do tego by doszło, to za odcięcie gazu odpowiadać będzie spółka Gaz System. Gdyby jednak umowa wygasła, a gaz był nadal pobierany przez Police, to drastycznie wzrosłyby stawki za pobierany surowiec bez umowy, co spowodowałoby wzrost tempa narastania długu wobec PGNiG.(PAP)

pif/ gor/

d1ud627

Podziel się opinią

Share
d1ud627
d1ud627