Qaqwqwrqw

Policja wychodzi "naprzeciw oczekiwaniom klientów". Mandat można zapłacić kartą

"Mamy terminale płatnicze i nie zawahamy się ich użyć" - informuje pół żartem, pół serio policja na Twitterze. W ten sposób grozi palcem piratom drogowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja wychodzi "naprzeciw oczekiwaniom klientów". Mandat można zapłacić kartą
(PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
Qaqwqwrqw

"A na poważnie - bądźcie ostrożni na drodze, uważajcie na siebie i innych" - dodają policjanci. "No i aby nie płacić mandatów, wystarczy przestrzegać przepisów".

Policja codziennie kontroluje kierowców. Tylko w piątek zatrzymano 204 pijanych za kółkiem, doszło do 111 wypadków drogowych, w których 6 osób poniosło śmierć, a 129 zostało rannych.

Qaqwqwrqw

Obejrzyj także: Przepisów zmuszających do wymiany opon nie ma. Za granicą jednak dostaniesz mandat

Najczęstszą przyczyną wypadków jest niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. Wyższa prędkość wpływa na dłuższą drogę hamowania, a w przypadku występowania śliskiej, mokrej nawierzchni ta droga jeszcze niebezpiecznie się wydłuża, przypomina policja.

Czytaj także: Komendant pisze list do policjantów. "Nie dopuśćmy, by na ulicach zaczęli rządzić bandyci"

Qaqwqwrqw

Funkcjonariusze znają też zachowania kierowców, którzy ominąwszy patrol, przyspieszają i dalej jadą z prędkością niedozwoloną. By oduczyć tego kierowców, policjanci czasem ustawiają się na wybranym odcinku drogi kilkukrotnie. I tak po przejechaniu kilku kilometrów natrafiamy na kolejny patrol.

Czytaj także: Oszustwo "na policjanta" ma nowszą wersję. Ostrzegamy

- Policjanci nie będą pobłażliwi dla niebezpiecznych zachowań na drodze i lekceważącego stosunku do przepisów prawa. Kierujący dopuszczający się takiej jazdy muszą liczyć się z konsekwencjami w postaci zatrzymania prawa jazdy, nałożenia mandatu karnego czy skierowania wniosku o ukaranie do sądu - przestrzega policja w komunikacie na stronie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Qaqwqwrqw
Polub WP Finanse
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw