Trwa ładowanie...
debl1ki

Polimex nie planuje zmiany ceny emisyjnej akcji s. N2, liczy na wsparcie ARP

13.05. Warszawa (PAP) - Polimex nie planuje zmiany ceny emisyjnej akcji serii N2, które miały być emitowane z prawem poboru. Jednocześnie spółka liczy na dalsze wsparcie...

Share
debl1ki

13.05. Warszawa (PAP) - Polimex nie planuje zmiany ceny emisyjnej akcji serii N2, które miały być emitowane z prawem poboru. Jednocześnie spółka liczy na dalsze wsparcie akcjonariusza jakim jest ARP. Polimex nie otrzymał od PGE żadnych oficjalnych informacji ws. rezygnacji z budowy bloków w Opolu - poinformowali na spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele spółki.

"Ponieważ cena rynkowa jest obecnie poniżej ceny rynkowej, nie jest obecnie możliwe przeprowadzenie emisji akcji z prawem poboru. Nie planujemy jednak zmieniać uchwały w tej sprawie" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami p.o. prezesa Polimeksu Dariusz Krawczyk.

"Nasz kurs spadł wyraźnie po zapowiedziach ws. rezygnacji z budowy bloków w Opolu. Do tej pory nie otrzymaliśmy żadnej oficjalnej informacji w tej sprawie od PGE, a z doniesień prasowych wynika, że jest jakaś szansa na kontynuację tego projektu. Emisja akcji serii N2 jest więc obecnie w zawieszeniu" - dodał.

Polimex z emisji akcji serii N2 z zachowaniem prawa poboru chciał pozyskać 50 mln zł. Prospekt emisyjny w związku z emisją tych akcji jest obecnie w KNF. Cena emisyjna akcji serii N2 została ustalona na 0,52 zł. Tymczasem w poniedziałek o godz. 13.50 jedna akcja budowlanej spółki kosztuje 0,31 zł.

debl1ki

W związku z zawieszeniem emisji Polimex musi uzyskać zgodę wierzycieli w tej sprawie.

ARP, która jest głównym akcjonariuszem Polimeksu ma prawo do objęcia akcji Polimeksu s. O z przysługujących agencji warrantów.

"Rozmawiamy z ARP, ale żadnych ustaleń w tej sprawie nie ma. Od lipca ARP będzie mogła objąć akcje po cenie zbliżonej do rynkowej. Agencja jest przyjaźnie nastawiona do spółki i liczymy na wsparcie tego akcjonariusza" - powiedział Robert Bednarski, wiceprezes spółki. (PAP)

gsu/ asa/

debl1ki

Podziel się opinią

Share
debl1ki
debl1ki