Trwa ładowanie...

Polsce potrzebna jest reindustrializacja

Bez skokowej industrializacji kraju w oparciu o tzw. technologie przełomu, Polska na zawsze zostanie zadłużonym, starzejącym się krajem - wynika z najnowszego raportu Polskiego Lobby Przemysłowego na temat polskiej gospodarki, który przytacza "Nasz Dziennik".

Polsce potrzebna jest reindustrializacjaŹródło: WP/łukasze Szełemej
d3f1eq8
d3f1eq8

Bez skokowej industrializacji kraju w oparciu o tzw. technologie przełomu Polska na zawsze zostanie zadłużonym, starzejącym się krajem - wynika z najnowszego raportu Polskiego Lobby Przemysłowego na temat polskiej gospodarki, który przytacza "Nasz Dziennik".

Twórcy raportu zwracają m.in. uwagę na lawinowy przyrost zadłużenia spowodowany trwałym corocznym deficytem o charakterze strukturalnym w obrotach towarowych Polski z zagranicą, błędną politykę monetarną, bezrobocie, rosnący transfer dochodów z tytułu własności zagranicznej, spadek udziału produkcji przemysłowej w tworzeniu dochodu narodowego.

W tej sytuacji Polsce potrzebna jest reindustrializacja - postuluje Polskie Lobby Przemysłowe.

"Gospodarki rozwinięte zmuszone będą dokonać masowej wymiany stosowanych dotychczas technologii przemysłowych. To dla Polski niepowtarzalna szansa na przeskoczenie etapu, +tygrysi skok+ technologiczny w ramach ponownej industrializacji kraju" - czytamy w "Naszym Dzienniku".

d3f1eq8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f1eq8