Polscy specjaliści poszukiwani na niemieckim rynku pracy
Polscy magazynierzy, operatorzy wózków widłowych, ale też mechanicy i osoby do call center mogą być teraz rozchwytywani w zachodniej Europie. Oto oferta dla fachowców, którzy chcą zdobyć legalną pracę za granicą
Polscy magazynierzy, operatorzy wózków widłowych, ale też mechanicy i osoby do call center mogą być teraz rozchwytywani w zachodniej Europie. Praca dla fachowców, którzy chcą zdobyć legalną pracę za granicą.
Oferty pracy obejmują m.in. takie dziedziny jak logistyka (oferty dla magazynierów, operatorów wózków widłowych, komisjonerów, magazynierów pracujących na systemie słuchawkowym „pick by voice”), branża samochodowa (oferty dla operatorów maszyn, operatorów maszyn CNC, mechaników, pracowników utrzymania ruchu), a także propozycje pracy w call center.
- Przy kwalifikowaniu kandydatów do ofert pracy na terenie Niemiec kluczowym kryterium jest poziom znajomości języka niemieckiego, więc polecamy fachowcom zainteresowanym pracą za granicą przeszkolenie się z tego języka – mówi Tomasz Hanczarek, prezes zarządu Work Service S.A. - Rynek niemiecki jest jednym z największych rynków pracy w Europie. Jego potencjał zwiększa dodatkowo fakt, że niemiecka gospodarka cierpi na deficyt fachowców. Do naszych zachodnich sąsiadów tylko w tym roku wyjedzie około 80 000 pracowników z Polski – dodaje Tomasz Hanczarek.
Pracownikowi przysługuje też dodatek na dzieci, w przypadku jednego lub dwójki dzieci jest to 184 euro/miesiąc, a trójki – 190 euro/miesiąc. Jeśli ktoś planuje pracować dłużej niż przez 5 lat, może też liczyć na emeryturę niemiecką.
- Niemiecki rynek pracy jest atrakcyjny dla Polaków ze względu na możliwość uzyskania wysokiego wynagrodzenia, ale ważnym argumentem jest także bliskość geograficzna. Za zachodnią granicą pracuje obecnie około pół miliona Polaków. Stopa bezrobocia w Niemczech wynosi jedynie 5,1 proc.1, w związku z czym wiele firm może mieć kłopot ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników i to właśnie stanowi szansę dla Polaków na znalezienie dobrej pracy - mówi Krzysztof Inglot, dyrektor działu rozwoju rynków Work Service.