Trwa ładowanie...
biznes

Polski piekarz rusza na podbój Nowego Jorku. Chce mieć 50 lokali

Sieć Just Baked! Tomasza Nowakowskiego wynajęła właśnie dwa prestiżowe lokale na Mahnattanie. To dopiero początek, bo firma Polaka chce mieć w największym mieście USA ponad 50 piekarni.

Share
Polski piekarz rusza na podbój Nowego Jorku. Chce mieć 50 lokali
Źródło: Wikimedia Commons CC BY, Fot: Alfred Hutter/Flickr
d3s88oo

Jedna z nowych polskich pierkarni zostanie otwarta w prestiżowej dzielnicy Tribeca, druga - przy Westfield World Trade Center. To największe centrum handlowe na Manhattanie. Dwa lokale Just Baked! to dopiero początek. W planach jest ich nawet 50 - inofrmuje serwis The Real Deal..

W piekarni Just Baked! będzie można nie tylko kupić poski chleb, ale również wypić kawę, zjeść kanapkę czy zamówić ciasto. Lokale mają być spore, bo nawet 130-metrowe.

d3s88oo

Które pieczywo jest najzdrowsze? Zobacz wideo:

- Zaczynamy w tym roku i będziemy obserwować, jak szybko biznes będzie się rozwijał - mówi Tomasz Nowakowski. Zaznacza jednak, że jego plany to otwarcie aż 50 lokali w przeciągu pięciu lat. Jeśli by to się udało, stworzyłby największą sieć piekarni w Nowym Jorku. Obecnie na tym rynku dominuje francuska sieć Maison Kayser. Ma ona w metropolii obecnie 17 punktów.

Na razie Nowakowski zamierza się raczej skupiać na Nowym Jorku i póki co nie zamierza otwierać piekarni w innych miastach. Dla Nowakowskiego świat piekarni nie jest obcy. Do jego rodziny należy polska sieć Gorąco Polecam Nowakowski. Ma ona 50 punktów w Warszawie i okolicach.

d3s88oo

Podziel się opinią

Share
d3s88oo
d3s88oo