Trwa ładowanie...
transport

PolskiBus przegrał z małymi przewoźnikami. Linia zawieszona

Autokarowy gigant od poniedziałku nie będzie już woził pasażerów z Warszawy do Rzeszowa.

Share
PolskiBus przegrał z małymi przewoźnikami. Linia zawieszona
Źródło: WP.PL, fot: Ziggi 2011/wikimedia/CC BY 3.0
d1lfsjs

PolskiBus.com od dnia 3 sierpnia zawiesza kursy w ramach linii Warszawa-Lublin-Rzeszów - poinformował przewoźnik. To efekt działań lubelskich przedsiębiorców transportowych, którzy protestowali jeszcze przed pojawieniem się giganta na tej trasie.
- Firma PolskiBus miała uruchomić nową linię między Lublinem a Rzeszowem. Na razie połączenia nie będzie, bo zaprotestowali "busiarze" z Lublina - podawał jeszcze w październiku ubiegłego roku Kurier Lubelski. Początkowo protesty lokalnych przedsiębiorców niewiele dały i połączenia wystartowały 16 października.

Najgłośniej przeciwko wprowadzeniu połączenia PolskiegoBusa protestowało stowarzyszenie LEXMID oraz Stowarzyszenie Prywatnego Transportu Samochodowego "BUS”. Instytucje nie dały za wygraną nawet po początkowym fiasku i ostatecznie Samorządowe Kolegium Odwoławcze przychyliło się do protestów lokalnych organizacji.

Jest nam niezwykle przykro informować Was o tym, że od 3 sierpnia nie będziemy już kursować na trasie Warszawa – Lublin ... Posted by PolskiBus.com - Szybko Tanio Komfortowo on 31 lipca 2015

d1lfsjs

- Nie ukrywam, że jesteśmy rozczarowani decyzją, jaka zapadła w Samorządowym Kolegium Odwoławczym po dziesięciu miesiącach funkcjonowania linii Warszawa-Lublin-Rzeszów - mówi Piotr Pogonowski, Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji PolskiBus, cytowany w oświadczeniu przewoźnika. - Niestety, pomimo podjętych przez PolskiBus działań mających na celu utrzymanie kursów, z przyczyn niezależnych od nas, jesteśmy zmuszeni do zawieszenia tego połączenia.

Decyzja ta nie podoba się pasażerom, którzy podpisali się pod petycją przeciwko likwidacji połączenia. Poparło ją blisko 30 tysięcy osób. Wyraz swojej dezaprobacie dają w komentarzach pod postem, który PolskiBus opublikował na swoim profilu facebookowym.

Według informacji przewoźnika miesięcznie na zlikwidowanej linii podróżowało około 10 tysięcy pasażerów, a 99,8 proc. z nich było zadowolonych z usługi.

Wszystkim pasażerom, którzy posiadają bilety na zawieszone kursy pomiędzy Warszawą a Lublinem oraz Warszawą a Rzeszowem PolskiBus zaproponuje inny kurs lub zwróci pieniądze. Przewoźnik zapewnia również, że dopełni wszelkich starań, żeby przywrócić zlikwidowane połączenie.

d1lfsjs

Podziel się opinią

Share
d1lfsjs
d1lfsjs