Trwa ładowanie...
d2iz0k5

Poltronic 1 października planuje zadebiutować na NewConnect

28.09. Warszawa (PAP) - Poltronic, importer i dystrybutor szerokiego zakresu elektroniki, 1 października planuje zadebiutować na NewConnect - poinformowała spółka w komunikacie...

Share
d2iz0k5

28.09. Warszawa (PAP) - Poltronic, importer i dystrybutor szerokiego zakresu elektroniki, 1 października planuje zadebiutować na NewConnect - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

W połowie lipca Poltronic z prywatnej emisji akcji pozyskał 1,5 mln zł.

"Środki te wykorzystamy na zwiększenie kapitału obrotowego, tak aby zwiększyć wolumen zakupów. Obecnie oprócz kwestii formalnych związanych z debiutem na NewConnect, skupiamy się także na wejściu ze sprzedażą naszych produktów na rynek Europy Wschodniej. Spośród tamtejszych rynków interesuje nas głównie Rosja, której rynek należy do jednego z najszybciej rosnących w skali całego świata. Analitycy szacują, iż rynek rosyjski to ponad 150 mln potencjalnych klientów" - powiedział cytowany w komunikacie Piotr Chrobak, prezes Poltronic.

d2iz0k5

Poltronic to importer i dystrybutor szerokiego zakresu elektroniki, od różnorodnych komponentów elektronicznych do produktów z grupy elektroniki konsumenckiej. Klientami Poltronic są klienci hurtowi oraz detaliczni na rynku polskim i europejskim. Spółka posiada sklep wysyłkowy z częściami elektronicznymi, prowadzi również sklep on-line z podzespołami.

W 2009 r. spółka miała 0,17 mln zł zysku netto i 8,24 mln zł przychodów.(PAP)

gsu/ ana/

d2iz0k5

Podziel się opinią

Share
d2iz0k5
d2iz0k5