Trwa ładowanie...
d4elysw

Polwax: Udział eksportu w sprzedaży wzrośnie po oddaniu instalacji odolejania

Warszawa, 27.09.2016 (ISBnews) - Polwax oczekuje wzrostu udziału eksportu w sprzedaży ogółem po oddaniu do użytku Instalacji Odolejania Rozpuszczalnikowego, poinformował prezes Dominik Tomczyk. Z produkcji realizowanej w nowej instalacji 2/3 będzie kierowane na rynki zagraniczne.

Share
d4elysw

"Obecnie eksport mamy na poziomie 25%. Ok. 2/3 produktów instalacji będzie eksportowane, nie tylko do Europy, ale też Ameryki, Azji, więc udział eksportu [ogółem] wzrośnie" - powiedział Tomczyk dziennikarzom.

Wcześniej podczas konferencji prasowej wiceprezes i dyrektor finansowy Piotr Kosiński mówił, że gdyby spółka "dzisiaj oddała instalację do użytku, miałaby ona natychmiastowo 70-procentowe obłożenie w związku z dużym zainteresowaniem klientów".

Strategiczna inwestycja Polwaksu ma zostać oddana do użytku w lipcu 2019 r.

d4elysw

Wczoraj Polwax podał, że zdecydował o rozpoczęciu inwestycji Instalacji Odolejania Rozpuszczalnikowego zlokalizowanej w zakładzie produkcyjnym w Czechowicach-Dziedzicach. Szacowany łączny koszt inwestycji wynosi 123,6 mln zł. Będzie to trzecia największa instalacja tego typu w Europie.

Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce. Posiada zakłady w Jaśle oraz Czechowicach-Dziedzicach. Spółka zadebiutowała na GPW w październiku 2014 r.

(ISBnews)

d4elysw

Podziel się opinią

Share
d4elysw
d4elysw