Trwa ładowanie...

Ponad 15 tys. bezrobotnych skorzystało z dotacji. Trzeba zrobić jedną rzecz

Już ponad 15 tysięcy osób skorzystało z tym roku z dotacji dla osób bezrobotnych, które decydują się na założenia firmy - informuje portal mambiznes.pl. Aby pozyskać dotację w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych, trzeba spełnić określone warunki.

Bezrobotni mogą liczyć na dotację, jeżeli spełnią jeden warunek.Bezrobotni mogą liczyć na dotację, jeżeli spełnią jeden warunek.Źródło: money.pl, fot: Rafał Parczewski
d3hfd05
d3hfd05

Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej to dotacja, która ma wspomóc osoby bezrobotne. Resort rodziny pracy i polityki społecznej zaplanował na cel aktywizacji zawodowej bezrobotnych kwotę 2 mld złotych - jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa.

Środki te mają trafić przede wszystkim do osób zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy jako bezrobotni. Jeżeli nie mają oni żadnego zatrudnienia ani nie wykonują żadnej inne pracy zarobkowej, mogą otrzymać jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej.

Co istotne jednak o środki z tego tytułu nie przysługują wszystkim. Starać się o nie mogą te osoby, które w ciągu ostatniego roku nie odmówiły bez powodu podjęcia proponowanego przez urząd pracy zatrudnienia.

Zobacz: Siłownie otwarte od soboty. Ministerstwo negocjuje z branżą

Maksymalne wsparcie na start wynosi dokładnie 31 191,48 złotych. Nie oznacza to jednak, że chętny otrzyma całą pulę. Urzędy mogą zmniejszyć wypłacane środki pojedynczej osobie po to, by wsparciem objąć jak największą liczbę chętnych.

d3hfd05

Według danych zgromadzonych w ośmiu miesiącach 2020 roku z kapitału na start w biznesie skorzystało 15,3 tys. osób zarejestrowanych w urzędach pracy jako bezrobotni. Trafiło do nich łącznie 322 mln złotych. Oznacza to, że bezrobotny otrzymał średnio 21 tys. złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3hfd05
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hfd05