Trwa ładowanie...

"Czyste powietrze". Do wzięcia nawet do 37 tys. złotych

Już od środy 21 października osoby z niskimi dochodami mogą ubiegać się o dotację w ramach programu "Czyste powietrze". Na termomodernizację domu i wymianę źródła ciepła można otrzymać dotację w wysokości 37 tys. zlotych.

"Czyste powietrze". Do wzięcia nawet 37 tys. złotych (zdj. ilustracyjne)."Czyste powietrze". Do wzięcia nawet 37 tys. złotych (zdj. ilustracyjne).Źródło: Flickr, fot: Jon Callas (CC BY 2.0.) Flickr
d1f1y01
d1f1y01

Rusza nabór wniosków do kolejnego programu "Czyste powietrze". Dokumenty można składać już od środy 21 października.

- Otwieramy bardzo ważną przestrzeń, która pozwoli do programu "Czyste powietrze" włączyć Polaków o niższych dochodach, którzy potrzebują większego wsparcia od państwa na inwestycje termomodernizacyjne. Zależy nam na tym, aby jak najszybciej poprawić jakość powietrza w Polsce - podkreślił minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

"Czyste powietrze". Program 37 tys.+

A jest o co powalczyć. Podwyższono bowiem kwotę dotacji do termomodernizacji. Na wyższe dotacje mogą liczyć osoby mniej majętne.

Zobacz: Smog a transmisja koronawirusa. "Uruchamiamy program dla najuboższych"

Na termomodernizację domu i wymianę źródła ciepła można otrzymać do 32 tys. złotych dotacji. Dodatkowe 5 tys. złotych otrzymają te rodziny, które zainwestują w instalację fotowoltaiczną. Razem daje to 37 tys. złotych.

d1f1y01

Podwyższone wsparcie finansowe dotyczy tych rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 1,4 tys. złotych. Jeżeli natomiast mówimy o gospodarstwie jednoosobowym, to w tym przypadku powiększona dotacja dotyczy tych osób, u których dochód nie przekracza 1 960 złotych.

Dlatego też do dokumentów należy złożyć stosowne zaświadczenie o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu, który przypada na jednego członka gospodarstwa domowego. Zaświadczenie takie wydaje gmina.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1f1y01
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1f1y01