Trwa ładowanie...

"Czyste powietrze". Do wzięcia nawet do 37 tys. złotych

Już od środy 21 października osoby z niskimi dochodami mogą ubiegać się o dotację w ramach programu "Czyste powietrze". Na termomodernizację domu i wymianę źródła ciepła można otrzymać dotację w wysokości 37 tys. zlotych.
Share
"Czyste powietrze". Do wzięcia nawet 37 tys. złotych (zdj. ilustracyjne).
"Czyste powietrze". Do wzięcia nawet 37 tys. złotych (zdj. ilustracyjne).Źródło: Flickr, Fot: Jon Callas (CC BY 2.0.) Flickr
d3xrvxf

Rusza nabór wniosków do kolejnego programu "Czyste powietrze". Dokumenty można składać już od środy 21 października.

- Otwieramy bardzo ważną przestrzeń, która pozwoli do programu "Czyste powietrze" włączyć Polaków o niższych dochodach, którzy potrzebują większego wsparcia od państwa na inwestycje termomodernizacyjne. Zależy nam na tym, aby jak najszybciej poprawić jakość powietrza w Polsce - podkreślił minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

"Czyste powietrze". Program 37 tys.+

A jest o co powalczyć. Podwyższono bowiem kwotę dotacji do termomodernizacji. Na wyższe dotacje mogą liczyć osoby mniej majętne.

d3xrvxf

Zobacz: Smog a transmisja koronawirusa. "Uruchamiamy program dla najuboższych"

Na termomodernizację domu i wymianę źródła ciepła można otrzymać do 32 tys. złotych dotacji. Dodatkowe 5 tys. złotych otrzymają te rodziny, które zainwestują w instalację fotowoltaiczną. Razem daje to 37 tys. złotych.

Czytaj: Miesiąc czekania na zakupy spożywcze zamówione online. Do tego nie każdy sklep wniesie je pod same drzwi

Podwyższone wsparcie finansowe dotyczy tych rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 1,4 tys. złotych. Jeżeli natomiast mówimy o gospodarstwie jednoosobowym, to w tym przypadku powiększona dotacja dotyczy tych osób, u których dochód nie przekracza 1 960 złotych.

Sprawdź: Zmiana czasu 2020. W najbliższy weekend nie zapomnij przestawić zegarków

Dlatego też do dokumentów należy złożyć stosowne zaświadczenie o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu, który przypada na jednego członka gospodarstwa domowego. Zaświadczenie takie wydaje gmina.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3xrvxf

Podziel się opinią

Share
d3xrvxf
d3xrvxf