Ponowne zainteresowanie naszą walutą

Dzisiejsze notowania na rynku globalnym pozostawały w ograniczonym zakresie zmian pomiędzy 1,2464 a 1,2577. Dziś nie poznaliśmy żadnych istotnych informacji o charakterze makroekonomicznym z Eurolandu. Z USA poznaliśmy raport Case-Shiller o cenach domów w sierpniu. Odczyt był zgodny z prognozami i wyniósł (-16,6)% r/r.

Ponowne zainteresowanie naszą walutą
Źródło zdjęć: © WP.PL | K. Żelazowski

RYNEK MIĘDZYNARODOWY

Dzisiejsze notowania na rynku globalnym pozostawały w ograniczonym zakresie zmian pomiędzy 1,2464 a 1,2577. Dziś nie poznaliśmy żadnych istotnych informacji o charakterze makroekonomicznym z Eurolandu. Z USA poznaliśmy raport Case-Shiller o cenach domów w sierpniu. Odczyt był zgodny z prognozami i wyniósł (-16,6)% r/r. Indeks zaufania konsumentów podawany przez Conference Board wyniósł 38 pkt, przy poprzedniej wartości 59,8. Odczyty te jednak nie wpłynęły na wartość waluty amerykańskiej na świecie. Bank Centralny Islandii podniósł główną stopę procentową o 6 punktów procentowych. Na rynku globalnym można zaobserwować wyczekiwanie na jutrzejszą decyzję FOMC. W związku z tym możliwe jest pozostanie rynku w wyznaczonym zakresie zmian. Giełda w Nowym Jorku otworzyła się na plusie.

Obraz

Złoto nieznacznie zyskało na wartości osiągając maksimum na poziomie 755,35 usd/oz.

RYNEK KRAJOWY

Rynek krajowy dzisiaj w stosunku do globalnego miał ujemną korelację. Wspólna waluta straciła w stosunku do złotego osiągając minimum na poziomie 3,6758, a dolar 2,9292. Na rynku można zaobserwować wpływ informacji dotyczących możliwości przyjęcia euro przez nasz kraj oraz umocnienia się walut regionu (zwłaszcza węgierskiego forinta). W związku z tym złoty może pozostawać w dotychczasowym trendzie. Giełda w Warszawie zyskiwała na wartości. Indeks WIG20 zbliżył się do poziomu 1640 punktów.

Maciej Kowal
ECM S.A.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)