Trwa ładowanie...

Poprawka do ustawy o świadczeniu pielęgnacyjnym

Będzie poprawka do ustawy wprowadzająca natychmiastowy wzrost świadczenia pielęgnacyjnego do kwoty płacy minimalnej, czyli 1680 złotych brutto. Domagają się tego rodzice niepełnosprawnych dzieci, którzy od tygodnia protestują w Sejmie.

Poprawka do ustawy o świadczeniu pielęgnacyjnymŹródło: screen tvn24/x-news.pl
d3wzwzm
d3wzwzm

Poprawkę zamierza złożyć Solidarna Polska podczas środowych prac sejmowej komisji Polityki Społecznej i Rodziny. W komisji nie zasiada jednak ani jeden przedstawiciel tego ugrupowania.

Arkadiusz Mularczyk z Solidarnej Polski tłumaczył w Polskim Radiu RDC, że mimo to nic nie stoi na przeszkodzie, by ta poprawka została zgłoszona.

Według posła, tylko od dobrej woli rządzącej partii zależy, czy projekt Solidarnej Polski wejdzie szybko w życie. Arkadiusz Mularczyk zwrócił uwagę, że ustawy, na których zależy rządowi, są przyjmowane błyskawicznie. Tak było z reformą OFE, która wymagała bardzo złożonych zmian, a została przyjęta w ciągu kilku dni. Poprawka do ustawy wprowadzająca natychmiastowy wzrost świadczenia pielęgnacyjnego do kwoty płacy minimalnej to sprawa bardzo prosta, a tkwi w komisji prawie rok.

Na razie rząd zaproponował rodzicom podwyższenie świadczenia do tysiąca złotych netto od maja, do 1200 złotych od 2015 roku, a w 2016 całkowite spełnienie ich postulatów - czyli osiągnięcie pułapu płacy minimalnej. Rodzice się na to nie godzą i zamierzają okupować Sejm do skutku.

(AS)

d3wzwzm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wzwzm