Trwa ładowanie...
dig6zgx
dig6zgx

Portfel zamówień Torpolu wynosi 1,2 mld zł na prace w 2015 i 2016

Warszawa, 27.08.2015 (ISBnews) - Wartość portfela zamówień Torpolu wynosi 1,2 mld zł, co zapewnia pracę także na 2016 roku. Spółka liczy także na kolejne kontrakty, poinformował prezes Tomasz Sweklej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dig6zgx

Na portfel o wartości 1,2 mld zł składają się m.in. dwa największe kontrakty kolejowe realizowane obecnie w Polsce: E75 Rail Baltica oraz Nowa Łódź Fabryczna, które stanowią ponad 70% wartości portfela zamówień Torpolu.

"W czerwcu przejęliśmy ostatnią działkę potrzebną do realizacji kontraktu w Łodzi, co pozwoli nam dokończyć realizację multimodalnego dworca, jednego z największych w Europie. Na Rail Baltica wchodzimy w kulminacyjny okres inwestycji, dzięki uzyskanym kluczowym decyzjom administracyjnym" - powiedział Sweklej, cytowany w komunikacie.

Spółka liczy także na kolejne przetargi.

dig6zgx

"Nowe przetargi na modernizację infrastruktury są już coraz bliżej i są to coraz większe projekty, po które będą mogły sięgnąć jedynie firmy dysponujące największym potencjałem wykonawczym i finansowym. Co ważne, pierwsze projekty powinny zostać zrealizowane w trybie 'Buduj', co pozwoli szybko przystąpić do realizacji prac. Naszą pozycję w wyścigu po te kontrakty poprawia pozyskane niedawno finansowanie, które ułatwi udział w największych przetargach" - podkreślił prezes.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w lipcu 2014 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 775 mln zł w 2014 roku.

(ISBnews)

dig6zgx

Podziel się opinią

Share
dig6zgx
dig6zgx