Trwa ładowanie...
d4e9blw

Posłowie PiS złożą poprawkę do budżetu dotyczącą obwodnicy Krakowa

Krakowscy posłowie PiS zapowiedzieli złożenie poprawki do projektu budżetu państwa dotyczącej zagwarantowania pieniędzy na budowę drugiego odcinka wschodniej obwodnicy Krakowa w ciągu drogi ekspresowej S7. Zaapelowali do krakowskich posłów PO o jej poparcie.

d4e9blw
d4e9blw

- Ta poprawka leży w interesie Krakowa i jego mieszkańców, dlatego apelujemy do kolegów z PO, aby wznieśli się ponad interesy partyjne i poparli to rozwiązanie, służące całej Małopolsce - powiedział na czwartkowej konferencji prasowej poseł PiS Andrzej Duda.

Jak zapowiedzieli parlamentarzyści PiS, sprawa poprawki do przyszłorocznego budżetu będzie poruszana podczas jednego z najbliższych posiedzeń ponadpartyjnego zespołu parlamentarnego, który skupia małopolskich posłów z różnych ugrupowań.

Według posła PiS Andrzeja Adamczyka, przygotowywana poprawka będzie dotyczyć kwoty 100-120 mln zł, które realnie można wykorzystać na tę inwestycję w przyszłym roku. Przypomniał, że jego ugrupowanie zgłaszało podobną poprawkę już w zeszłym roku, ale została ona odrzucona w Sejmie.

W 2010 r. zakończyła się budowa pierwszego 2,7-km odcinka drogi ekspresowej S7, stanowiącego zarazem fragment wschodniej części obwodnicy Krakowa. Koszt budowy wyniósł 200 mln zł. Drugi odcinek tej części trasy (między węzłami Rybitwy i Igołomska), którego finansowanie zostało wstrzymane w 2010 roku, ma mieć 4,4 km długości i prowadzić m.in. przez most wantowy na Wiśle.

d4e9blw

Minister transportu Sławomir Nowak mówił w sierpniu w Krakowie, że obecnie budżet państwa nie dysponuje pieniędzmi na sfinansowanie budowy drugiego odcinka wschodniej obwodnicy Krakowa.

Jak zapewniał, jest to "jedna z priorytetowych inwestycji". - Ale wszystko musimy dostosowywać do posiadanych możliwości finansowych - zaznaczył. Zapowiedział, że jeżeli nie uda się pozyskać dodatkowych pieniędzy na ten cel, to droga ekspresowa S7 w woj. małopolskim (obwodnica Krakowa i odcinek do granicy z woj. świętokrzyskim) będzie budowana w całości po 2014 roku.

Wschodnia obwodnica Krakowa to fragment planowanej drogi ekspresowej S7, która będzie łączyć Gdańsk z Rabką-Zdrój. Jej długość wyniesie ok. 720 km. Nowa trasa będzie zlokalizowana w większości w miejscu istniejącej drogi krajowej nr 7, czyli w korytarzu trasy europejskiej E77. Droga ma połączyć aglomerację trójmiejską, warszawską i krakowską.

d4e9blw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e9blw