Powstaje konkurencja dla Energylandii. Podano datę otwarcia
Na Pomorzu Zachodnim trwa budowa Hossolandu, ogromnego parku rozrywki, który ma przyciągnąć zarówno turystów z Wybrzeża, jak i gości z zagranicy. Oto szczegóły dotyczące inwestycji, która ma rywalizować ze słynną Energylandią
"Po wielu latach przygotowań, Park Rozrywki Hossoland ma powitać swoich pierwszych gości 31 maja 2025 r." - podano w oficjalnym oświadczeniu na Facebooku. Pierwotne plany zakładały otwarcie parku już wiosną 2024 r., ale z powodu obszernego zakresu robót budowlanych i wymagających realizacji projektowych, termin otwarcia został przesunięty. Park powstaje w miejscowości Brojce w woj. zachodniopomorskim, na terenie o powierzchni 40 ha.
Hossoland zostanie podzielony na cztery tematyczne krainy: rybackie Miasto Syrenki, bursztynowe królestwo mitów i baśni Baltambrya, Kraina Wikingów oraz smoczą Dolinę Kopalni. Głównym motywem parku będą bałtyckie legendy i opowieści. Inwestycję prowadzi Grupa Hosso, która posiada m.in. kilka centrów handlowych na Pomorzu Zachodnim.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Spytaliśmy młodych. Wiedzą, ile kosztują prąd, benzyna czy iPhone?
Ze względu na bliskość popularnych nadmorskich kurortów, park liczy na zainteresowanie turystów odwiedzających polskie Wybrzeże. Jak zaznacza Anna Olszonowicz z firmy Hosso, główną grupą klientów mogą być mieszkańcy Berlina i okolic.
– Dla nich Hossoland będzie najbliższym parkiem rozrywki. Do nas będą mieli drogę krótszą o ponad 1 godzinę niż do niemieckiego Hansa-Parku – podkreślała w rozmowie z Business Insider Polska.
Konkurecja dla Energylandii
Hossoland ma być również poważnym rywalem dla Energylandii, która znajduje się w Zatorze w woj. małopolskim. Jednak to nie jedyny park rozrywki, który będzie konkurował z Energylandią.
W Łutynówku koło Olsztynka powstanie największy park rozrywki w Polsce. Docelowo ma powstać także infrastruktura towarzysząca i techniczna, m.in. hotele, obiekty handlowo-usługowe oraz parkingi. Park zajmie teren o powierzchni 185 ha, z czego ok. 100 ha ma być zabudowane, podczas gdy Energylandia w Zatorze ma powierzchnię 70 ha.