Powstaje konkurencja dla Energylandii. Podano datę otwarcia
Na Pomorzu Zachodnim trwa budowa Hossolandu, ogromnego parku rozrywki, który ma przyciągnąć zarówno turystów z Wybrzeża, jak i gości z zagranicy. Oto szczegóły dotyczące inwestycji, która ma rywalizować ze słynną Energylandią
"Po wielu latach przygotowań, Park Rozrywki Hossoland ma powitać swoich pierwszych gości 31 maja 2025 r." - podano w oficjalnym oświadczeniu na Facebooku. Pierwotne plany zakładały otwarcie parku już wiosną 2024 r., ale z powodu obszernego zakresu robót budowlanych i wymagających realizacji projektowych, termin otwarcia został przesunięty. Park powstaje w miejscowości Brojce w woj. zachodniopomorskim, na terenie o powierzchni 40 ha.
Hossoland zostanie podzielony na cztery tematyczne krainy: rybackie Miasto Syrenki, bursztynowe królestwo mitów i baśni Baltambrya, Kraina Wikingów oraz smoczą Dolinę Kopalni. Głównym motywem parku będą bałtyckie legendy i opowieści. Inwestycję prowadzi Grupa Hosso, która posiada m.in. kilka centrów handlowych na Pomorzu Zachodnim.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
W jakim stanie jest polska gospodarka? Rozmowa z wiceprezesem mBanku Adamem Persem
Ze względu na bliskość popularnych nadmorskich kurortów, park liczy na zainteresowanie turystów odwiedzających polskie Wybrzeże. Jak zaznacza Anna Olszonowicz z firmy Hosso, główną grupą klientów mogą być mieszkańcy Berlina i okolic.
– Dla nich Hossoland będzie najbliższym parkiem rozrywki. Do nas będą mieli drogę krótszą o ponad 1 godzinę niż do niemieckiego Hansa-Parku – podkreślała w rozmowie z Business Insider Polska.
Konkurecja dla Energylandii
Hossoland ma być również poważnym rywalem dla Energylandii, która znajduje się w Zatorze w woj. małopolskim. Jednak to nie jedyny park rozrywki, który będzie konkurował z Energylandią.
W Łutynówku koło Olsztynka powstanie największy park rozrywki w Polsce. Docelowo ma powstać także infrastruktura towarzysząca i techniczna, m.in. hotele, obiekty handlowo-usługowe oraz parkingi. Park zajmie teren o powierzchni 185 ha, z czego ok. 100 ha ma być zabudowane, podczas gdy Energylandia w Zatorze ma powierzchnię 70 ha.